Connect with us

Witaj, czego szukasz?

czwartek, 23 września 2021. Imieniny: Tekli, Bogusława, Linusa

Reklama

Ważne dla kierowców

Remont trzech ulic w Olsztynie. Uważajcie na utrudnienia w ruchu

remont ulic
Fot. Mateusz Przyborowski

Na poniedziałek drogowcy z Olsztyna zaplanowali remont dwóch ulic: Żołnierskiej i Mickiewicza. We wtorek z kolei robotnicy pojawią się na ulicy Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920. W czasie prowadzenia prac mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

Na ulicy Żołnierskiej zaplanowano wymianę nawierzchni (warstwy ścieralnej). Jak informuje Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, chodzi o fragmenty na odcinku od skrzyżowania z ulicą Dworcową do skrzyżowania z ulicą Wyszyńskiego.

W poniedziałek 13 września prace remontowe odbywają się także na ulicy Mickiewicza – od skrzyżowania z ulicą Dąbrowszczaków do skrzyżowania z ulicą Kopernika. Drogowcy apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu prowadzenia robót.

Remont kilku ulic i obwodnicy Olsztyna

Z kolei od wtorku na utrudnienia powinni przygotować się piesi i rowerzyści. – Tego dnia zaplanowano rozpoczęcie prac związanych z wymianą nawierzchni chodnika na moście w ciągu ulicy Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 (dawniej ulica Artyleryjska – red.). W czasie prowadzenia prac mogą wystąpić utrudnienia w ruchu pieszym i rowerowym – mówi Michał Koronowski, rzecznik ZDZiT-u. – Za wszystkie utrudnienia przepraszamy – dodaje.

Przypominamy też, że od ubiegłego piątku trwają też prace naprawcze na południowej obwodnicy Olsztyna. Chodzi o 2,5-kilometrowy odcinek w rejonie węzła Pieczewo. Ruch w kierunku Augustowa odbywa się jedną jezdnią w dwóch kierunkach.

– Wprowadzenie czasowej organizacji ruchu podyktowane jest naprawą gwarancyjną deformacji nawierzchni spowodowanej osiadaniem gruntu. Koszt naprawy ponosi wykonawca robót – informuje Karol Głębocki, rzecznik olsztyńskiego oddziału GDDKiA.

Drogowcy przewidują, że naprawy gwarancyjne na obwodnicy potrwają około pięciu tygodni.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

POLECAMY