Connect with us

Witaj, czego szukasz?

czwartek, 23 września 2021. Imieniny: Tekli, Bogusława, Linusa

Reklama

Ważne dla kierowców

Na obwodnicy Olsztyna osiada grunt. GDDKiA zmienia organizację ruchu

obwodnicy olsztyna
Fot. GDDKiA w Olsztynie

W najbliższy piątek 10 września rozpoczną się naprawy gwarancyjne na 2,5-kilometrowym odcinku południowej obwodnicy Olsztyna. Jedna jezdnia, w kierunku Augustowa, zostanie zamknięta.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

Roboty obejmą rejon węzła Pieczewo na południowej obwodnicy Olsztyna. Jak informują przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, od piątkowego poranka ruch na około 2,5-kilometrowym odcinku w kierunku Augustowa będzie odbywał się jedną jezdnią w dwóch kierunkach.

Naprawy gwarancyjne na obwodnicy Olsztyna

– Wprowadzenie czasowej organizacji ruchu podyktowane jest naprawą gwarancyjną deformacji nawierzchni spowodowanej osiadaniem gruntu. Koszt naprawy ponosi wykonawca robót – informuje Karol Głębocki, rzecznik olsztyńskiego oddziału GDDKiA.

I dodaje: – Ruch zostanie skierowany na jezdnię lewą i będzie odbywał się dwukierunkowo. W tym celu zostaną wykorzystane przejazdy awaryjne zlokalizowane w km 17+530 i 19+900.

Jest jeszcze jedna ważna informacja. Z uwagi na częściowe zamknięcie łącznic na węźle Pieczewo, podróżni jadący drogą krajową nr 53 z Klewek lub Olsztyna, aby kontynuować jazdę w kierunku Augustowa, będą musieli kierować się na węzeł Jaroty w celu wjechania na obwodnicę.

Drogowcy przewidują, że naprawy gwarancyjne potrwają około pięciu tygodni. Apelują też do kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do obowiązującego oznakowania.

Fot. GDDKiA

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

POLECAMY