Connect with us

Witaj, czego szukasz?

czwartek, 2 grudnia 2021. Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny

Kultura

W Olsztynie powstał dziecięcy mural. Niewykluczone, że będzie ich więcej

mural
Fot. UM w Olsztynie

Oryginalne malowidło ozdobiło jedną ze ścian budynku przy ulicy Mazurskiej w Olsztynie. Jednak ten mural znacznie różni się od innych tego typu dzieł, jakie możemy podziwiać w kilku miejscach miasta.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

Nowe malowidło powstało na tyłach budynku, w którym mieści się Niepubliczne Przedszkole Akademia Jasia i Małgosi. Mural Dzieci wymyślił i zrealizował Mateusz Mirczyński, prezes olsztyńskiego stowarzyszenia Kloszart.

– Zawsze podobały mi się dziecięce rysunki – ich szczerość, oryginalność i pomysłowość – mówi autor pracy. – Kiedyś wpadł mi do głowy pomysł, żeby te rysunki przeskalować na znacznie większą kartkę, właśnie na ścianę. W realizacji projektu pomagały mi osoby z grupy Kloszart, z którą kiedyś zrobiłem też widoczny z pociągu mural Loesje na elewacji II LO – dodaje.

Mural w centrum Olsztyna powstawał dwa dni. Najpierw trzeba było odpowiednio przygotować ścianę, a później odwzorować w znacznie większej skali rysunki przygotowane przez podopiecznych przedszkola. Dziecięcym szkicom towarzyszy w pełni profesjonalnie, realistycznie namalowana kredka. Są tez napisy, wyjaśniające między innymi ideę muralu.

Pamiątką jest nie tylko samo dzieło, ale także film dokumentujący prace nad malowidłem (zobacz poniżej).

– Jak tylko znajdzie się dostępna ściana i pieniądze na realizację kolejnego przedsięwzięcia, to zabieram się do roboty – zapewnia Mateusz Mirczyński.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POLECAMY