Connect with us

Witaj, czego szukasz?

środa, 26 stycznia 2022. Imieniny: Tymoteusza, Michała, Tytusa

Reklama AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn

Olsztyńskie tramwaje

Uwaga, kierowcy i piesi! Kolejne poważne zamknięcia w ścisłym centrum Olsztyna [SCHEMATY]

centrum olsztyna
Fot. Mateusz Przyborowski

Drogowcy wprowadzają kolejne zmiany związane z budową nowej infrastruktury tramwajowej. Nowe rozwiązania zaczną obowiązywać w piątek 3 grudnia i dotyczą dwóch miejsc: centrum Olsztyna i okolic V Liceum Ogólnokształcącego na Jarotach.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

Pierwsza zmiana dotyczy ścisłego centrum Olsztyna. W piątek 3 grudnia drogowcy zamkną częściowo skrzyżowanie ul. Kościuszki z al. Piłsudskiego. Zamknięty zostanie odcinek jezdni i chodnika ul. Kościuszki od skrzyżowania z ul. Reja do al. Piłsudskiego w kierunku dworca. Dla mieszkańców ul. Kościuszki o numerach 71-81 dojazd do posesji dostępny będzie od strony ul. Głowackiego.

Tramwaje Olsztyn. Ważne zmiany w centrum Olsztyna

Dojazd do skrzyżowania w tej relacji oraz w kierunku dworca możliwy będzie przez ulice Reja i Emilii Plater. Od strony dworca przejazd przez skrzyżowanie nie ulega zmianie. Jednocześnie udostępniony zostanie – jednokierunkowo – przejazd przez budowę ul. Głowackiego w relacji od ul. Żołnierskiej do ul. Mickiewicza.

Komunikacja miejska na tym odcinku zostaje w pełni utrzymana. Ponadto zostanie utworzony nowy tymczasowy przystanek na ul. Kołobrzeskiej, zastępujący przystanek “Teatr Lalek 2”. Drogowcy przewidują, że taka organizacja ruchu obowiązywać będzie przez około cztery tygodnie.

Ponadto, od piątku wystąpią utrudnienia w ruchu pieszych wzdłuż ul. Krasickiego. W tym przypadku zmiana – na około trzy tygodnie – polegać będzie na wyłączeniu z ruchu dalszego odcinka chodnika, pomiędzy wjazdem do LO V a skrzyżowaniem z ul. Dąbrowskiej. Nadal będzie zamknięty chodnik na odcinku od ul. Barcza do wjazdu do LO V.

centrum olsztyna
Fot. Materiały ratusza
centrum olsztyna
Fot. Materiały ratusza

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POLECAMY