7 C
Olsztyn
środa, 18 maja, 2022
- Reklama -spot_img

Znamy kolejną gwiazdę Kortowiady!

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Wiemy już, że podczas tegorocznej Kortowiady wystąpi Kaśka Sochacka i Baranovski. Teraz organizatorzy olsztyńskich juwenaliów przedstawili kolejną gwiazdę. Na scenie głównej zagra zespół Happysad.

Happysad istnieje na polskiej scenie muzycznej od ponad 20 lat. Ich koncerty podczas wcześniejszych edycji olsztyńskich juwenaliów cieszyły się dużym zainteresowaniem, więc i tym razem organizatorzy są spokojni o frekwencję. Happysad wystąpi 2 czerwca na scenie głównej.

Znamy pierwsze gwiazdy Kortowiady 2022

Jeśli chodzi o fanów zespołu, to wyzwaniem dla nich mogłoby być wskazanie ulubionego spośród wszystkich utworów zespołu, bo te liczone są w dziesiątkach. Wiele z nich ma status przebojów, po które chętnie sięgają m.in. radiowcy.

Grupa ma na swoim koncie imponującą listę albumów studyjnych oraz innych wydawnictw. Jedno z nich dokumentuje koncerty zagrane przez Happysad na Przystanku Woodstock, z którego to festiwalu zespół wrócił również jako zdobywca nagrody Złotego Bączka.

Jubileusz, który kapela obchodziła w minionym roku, został odpowiednio uczczony: ukazał się m.in. specjalny, okolicznościowy album oraz książka „Zanim pójdę. Długa droga zespołu Happysad”, której autorką jest Żaneta Gotowalska.

Happysad, który swoje pierwsze kroki stawiał w Skarżysku-Kamiennej, dziś ma na koncie ponad 1200 koncertów w całym kraju, 5 platynowych i 3 złote płyty oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce. To wszystko może stanowić dowód na to, że konsekwentne podążanie własną ścieżką, bez oglądania się na przemijające trendy, przynosi efekty.

Ci, którzy słyszeli już Happysad podczas olsztyńskich juwenaliów, wiedzą, że zespół dobrze dostraja się do atmosfery Kortowa. Ci, którzy jeszcze tego nie doświadczyli, będą mieli taką szansę już na początku czerwca.

Juwenalia w innym miejscu i terminie

Sprzedaż karnetów na studencki festiwal rozpocznie się 22 lutego. Kortowiada organizowana jest przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, reprezentowany w tym zakresie przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego, oraz Fundację Samorządu Studentów UWM.

Przypomnijmy, że tegoroczne juwenalia potrwają cztery dni – od 1 do 4 czerwca, podczas których poza koncertami na scenie głównej odbywać się będą także inne wydarzenia, w tym m.in. Silent Party. Hasłem przewodnim Kortowiady 2022 jest z kolei „Green Camp”. Ma ono inspirować wszystkich uczestników juwenaliów do pochylenia się nad kwestiami związanymi z troską o środowisko naturalne i przypominać o potencjalne tkwiącym w kampusie.

Oprócz nowego terminu zmiany dotyczą także scenerii juwenaliów. W tym roku scena główna powstanie na plaży kortowskiej. Uwielbiana przez wszystkich Górka Kortowska musi chwilowo odetchnąć od imprez, bo właśnie przechodzi gruntowną modernizację.

kortowiady
Zespół Happysad wystąpi 2 czerwca na scenie głównej Fot. Materiały prasowe

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły