20 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Kortowiada w innym terminie i… w nowym miejscu!

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

W tym roku Kortowiada się odbędzie, ale organizatorzy zdecydowali się na małe zmiany. Najważniejsze to: nowe miejsce i nowy termin olsztyńskich juwenaliów.

Tegoroczna Kortowiada nie odbędzie się, jak to zwykle bywało, w maju. Organizatorzy jednak uspokajają: na 61. juwenalia trzeba będzie poczekać tylko nieco dłużej. Studencka impreza rozpocznie się 1 czerwca, a więc w dniu, w którym od ponad 20 lat studenci i wykładowcy świętują powstanie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wspólna zabawa potrwa natomiast do soboty 4 czerwca.

Kortowiada musi “wyprowadzić się” z Górki Kortowskiej

Zmiany dotyczą także scenerii, w której odbywać się będą koncerty. Uwielbiana przez wszystkich Górka Kortowska – wręcz symbol Kortowiady, musi chwilowo odetchnąć od imprez, bo właśnie przechodzi gruntowną modernizację. Celem zaplanowanych dla niej zabiegów jest wzmocnienie podłoża, które pozostanie naturalne.

Poza zabezpieczeniem wzniesienia specjaliści zajmą się także przygotowaniem infrastruktury i zaplecza technicznego, które pozwolą w przyszłości na sprawne i bezpieczne organizowanie wydarzeń na Górce. W oczekiwaniu na zakończenie prac organizatorzy zabiorą studentów i gości na kortowską plażę.

– Zainspirowani potencjałem Kortowa, motywem przewodnim tegorocznej Kortowiady chcemy uczynić hasło Green Camp. To bardzo bliski nam temat, ponieważ nasza uczelnia określana jest często mianem Zielonego Uniwersytetu, promującego ekologię i działającego w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju – mówi Piotr Wałejko, przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studentów UWM w Olsztynie.

– Przygotowując nasz festiwal, dbamy o naturalne piękno naszego miasteczka. Juwenalia traktujemy także jako okazję, by pokazać wszystkim osobom spoza UWM zalety naszego kampusu. Planujemy zaproponować uczestnikom wiele form aktywności, będących wskazówkami dotyczącymi tego, jak – dlaczego – dbać o środowisko – dodaje.

Więcej koncertów

Kolejna nowość to większa liczba dni z koncertami na scenie głównej. Tym razem artyści będą na niej grać przez trzy dni (zamiast dotychczasowych dwóch), czyli od czwartku do soboty. Koncertów zaplanowano 15.

Organizatorzy dążą do tego, by – jak zwykle – na scenie olsztyńskich juwenaliów pojawiali się artyści cenieni i reprezentujący różne gatunki muzyczne. Mogą sobie na to pozwolić, bo, co ważne, uczestnicy Kortowiady zawsze okazują się doskonałą publicznością. Wystarczy wspomnieć, że Kortowo gorąco i gościnnie przyjmowało zarówno legendarnego Krzysztofa Krawczyka, jak i debiutującego Matę, który na Kortowiadzie grał swój pierwszy koncert.

Podczas największego olsztyńskiego święta kultury studenckiej nie zabraknie także tradycyjnych i zupełnie nowych wydarzeń towarzyszących. W specjalnej strefie, za którą odpowiedzialna będzie Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM, zaproponowana zostanie cała gama konkurencji aktywizujących uczestników festiwalu. Zdecydowano się także na rozszerzenie formuły wydarzenia znanego pod nazwą Silent Party. Fani „cichych imprez” będą mieli okazję uczestniczyć w nich każdego dnia trwania muzycznego festiwalu w Kortowie, a więc od środy do soboty.

Sprzedaż biletów na tegoroczne juwenalia UWM rozpocznie się 22 lutego. Dodajmy, że w związku ze zmianą formuły Kortowiady, ich liczba będzie limitowana. Ale to nie wszystko: kupno biletów w przedsprzedaży to także spora oszczędność. Specjalną promocję organizatorzy przygotowali również dla studentów olsztyńskiego uniwersytetu: im zaproponowane zostaną bilety w niższych cenach.

Organizatorami 61. Edycji Kortowiady są Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, reprezentowany przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego, a także Fundacja Samorządu Studentów UWM.

Źródło: Biuro prasowe Kortowiady

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Znamy kolejną gwiazdę Kortowiady!
5 miesięcy temu

[…] że tegoroczne juwenalia potrwają cztery dni – od 1 do 4 czerwca, podczas których poza koncertami na scenie głównej odbywać się będą także inne wydarzenia, […]

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły