20 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Kortowiada 2021. Tak bawili się studenci UWM [ZDJĘCIA]

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Kortowiada 2021 przejdzie do historii jako najbardziej wyjątkowa edycja. Olsztyńskie juwenalia odbyły się bowiem w formie tradycyjnej i w wersji online. Przed sceną bawiło się 250 studentów UWM, a kilkadziesiąt tysięcy osób oglądało koncerty przed monitorami.

Tegoroczne juwenalia trwały jeden dzień, a koncerty odbywały się w specjalnym, nowym dla wszystkich otoczeniu. Scena znajdowała się nad Jeziorem Kortowskim i otoczona była Ogrodem Dydaktyczno-Doświadczalnym UWM w Olsztynie.

Kortowiada 2021, czyli juwenalia inne niż wszystkie

W sobotę 5 czerwca przed monitorami w domach zgromadziło się kilkadziesiąt tysięcy osób, by obejrzeć koncerty podczas transmisji online. Przed sceną w Kortowie bawiło się natomiast 250 studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Pierwsza część Kortowiady 2021 – “Parada Before Party”, jak mówią organizatorzy, miała na celu naładować pozytywną energią uczestników wydarzenia i przypomnieć, jak bawili się na rozpoczynającej każde juwenalia Paradzie Wydziałów. Na scenie wystąpili DJ Omen, DJ Killer, DJ Virgo oraz DJ Yourant.

Zwieńczeniem tej części wydarzenia było odebranie klucza do Kortowa z rąk rektora UWM prof. Jerzego Przyborowskiego, a także przemówienia prorektora ds. studenckich prof. Sławomira Przybylińskiego i przewodniczącego Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM Piotra Wałejko.

W dalszej części olsztyńskich juwenaliów wystąpił zespół Enej, który jest bardzo związany z Olsztynem i Kortowiadą. Wszyscy uczestnicy święta studentów ochoczo zaśpiewali również hymn juwenaliów, który z pewnością było słychać w całym miasteczku akademickim. Tegoroczną edycję zakończył występ Wac Toja oraz Tedego.

Nadzieja na normalność

– Całej Kortowiadzie towarzyszyła dobra zabawa, co mogliśmy śledzić na InstaStory uczestników – mówi Jakub Stafaniak z Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego, organizatora Kortowiady.

I dodaje, że najważniejszym elementem organizacji tegorocznych juwenaliów było zapewnienie bezpieczeństwa jego uczestnikom. Wszyscy studenci, którzy bawili się przed sceną w Kortowie, byli zobowiązani do wypełnienia specjalnych oświadczeń zdrowotnych, zasłaniania ust i nosa oraz zachowywania odstępów. Nad wszystkim czuwała ochrona i służba porządkowa, kontrolując studentów podczas wstępu na koncerty oraz w czasie ich trwania.

– Organizacja wydarzenia, w którym uczestniczyć może publika, daje światełko nadziei na powrót do normalności oraz organizacji imprez i wydarzeń w tradycyjnej formie z udziałem, jak to bywało do tej pory, uczestników liczonych w tysiącach – dodaje Jakub Stefaniak.

  • kortowiada 2021
  • kortowiada 2021
  • kortowiada 2021
  • kortowiada 2021

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kortowiada z innym terminie i... w innym miejscu!
5 miesięcy temu

[…] odbywać się będą koncerty. Uwielbiana przez wszystkich Górka Kortowska – wręcz symbol Kortowiady, musi chwilowo odetchnąć od imprez, bo właśnie przechodzi gruntowną modernizację. Celem […]

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły