29 C
Olsztyn
niedziela, 26 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

GIS uruchomił serwis kąpieliskowy. Sprawdź, gdzie bezpiecznie można się kąpać

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Przygotowany przez Główny Inspektorat Sanitarny internetowy serwis kąpieliskowy podpowie, gdzie bezpiecznie można wypocząć z rodziną i znajomymi. Można w nim znaleźć informacje m.in. o czystości, jakości wody i godzinach otwarcia danego kąpieliska.

Serwis kąpieliskowy jest systemem informacyjnym, który prezentuje wykaz wszystkich kąpielisk wyznaczonych uchwałami rad gmin. W tym roku w Polsce jest ich blisko 700.

Na specjalnej stronie internetowej, przygotowanej przez Główny Inspektorat Sanitarny, znajdują się również informacje o aktualnych przepisach, a także terminarz organizacji kąpielisk oraz opracowanie dotyczące zagrożeń związanych z nadmiernym zakwitem sinic.

Po wybraniu danego kąpieliska na mapie Polski, z listy kąpielisk lub przy pomocy dedykowanej wyszukiwarki jest możliwy odczyt pełnej wersji raportu. Zawiera on m.in. dane dotyczące jakości wody, infrastruktury kąpieliska, godzin otwarcia, warunków panujących na kąpielisku i klasyfikacji profilu kąpieliska.

Jak wynika z danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, 47 kąpielisk wyznaczono w tym sezonie na Warmii i Mazurach. W Olsztynie na przykład działają trzy kąpieliska: dwa na plaży miejskiej nad jeziorem Ukiel i jedno nad jeziorem Skanda. Wszystkie są czynne w godz. od 10 do 18.

Serwis kąpieliskowy znajduje się tutaj. Oficjalny sezon kąpielowy w Polsce trwa od 1 czerwca do 30 września.

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gosia
1 rok temu

Szanowny Inspektoracie Sanitarny – co myślicie o tym brudnym znaku informacyjnym i tej zapleśniałej (i zapewne niedziałającej) latarni?

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły