22 C
Olsztyn
środa, 29 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

W powiecie olsztyńskim powstanie park rozrywki? Znamy potencjalnego inwestora

Musisz przeczytać

Firma Ptak SA zakupiła teren dawnego PGR-u Łutynówko w gminie Olsztynek. Urzędnicy ze starostwa przyznali, że miałby tam powstać park rozrywki. To niecałe 40 km od Olsztyna.

W województwie warmińsko-mazurskim brakuje parków inwestycji przeznaczonych dla masowego odbiorcy – turysty. Nie ma tu zbyt wielu aquaparków, nie wspominając już choćby o parkach tematycznych.

Zmienić sytuację chce firma Ptak SA, która zakupiła teren dawnego PGR-u w miejscowości Łutynówko w gminie Olsztynek. Wg zapewnień inwestora, miałby tam powstać park rozrywki, który mógłby zostać otwarty już w 2024 roku.

Oczywiście, aby móc otworzyć inwestycję, trzeba ją najpierw zaplanować oraz wybudować, dlatego też gmina Olsztynek rozpoczęła prace nad planem zagospodarowania przestrzennego. Następnie starostwo powiatowe może wydać zezwolenie na budowę parku.

Starosta olsztyński Andrzej Abako uważa, że tego typu inwestycja może zachęcić turystów z całej Polski do przyjazdu w okolice Olsztyna. I to nie tylko sezonowo.

O to nam chodzi, żebyśmy mieli ludzi, którzy będą nas odwiedzać, a jednocześnie dadzą naszemu biznesowi – gastronomii, hotelarstwu – zarobić środki finansowe. Stawiamy na turystykę letnią, sezonową, ale chcielibyśmy, aby taki park rozrywki przyciągał też turystów poza sezonem letnim – przyznaje Andrzej Abako (Radio Olsztyn).

Firma Ptak SA ma swoją siedzibę w Rzgowie (województwo łódzkie). 

Przypomnijmy, że podobne plany miał także w 2017 roku ówczesny wójt gminy Purda Piotr Płoski, który chciał w okolicy Szczęsnego, Starego Olsztyna i Linowa przeznaczyć teren pod duże inwestycje. Miał zostać wybudowany m.in. właśnie park rozrywki, ale także tor wyścigowy czy hotele. Z planów jednak nic nie wyszło.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły