Connect with us

Witaj, czego szukasz?

środa, 26 stycznia 2022. Imieniny: Tymoteusza, Michała, Tytusa

Reklama AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn

Sport

Włoskie media: Marco Bonitta nie jest już trenerem Indykpolu AZS Olsztyn. Klub ma wydać oświadczenie

Marco Bonitta
Fot. Indykpol AZS Olsztyn

Marco Bonitta nie jest już trenerem siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn. Dziennikarz „La Gazzetta dello Sport” poinformował, że umowę rozwiązano za porozumieniem stron.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

O tym, że Marco Bonitta nie jest już trenerem olsztyńskich akademików, napisał włoski dziennikarz Gian Luca Pasini. Na swoim blogu w portalu “La Gazetta Dello Sport” zamieścił wpis o rozwiązaniu kontraktu ze szkoleniowcem Indykpolu AZS Olsztyn. Umowa miała zostać rozwiązana za porozumieniem stron.

Marco Bonitta żegna się z Olsztynem?

Władze Indykpolu AZS Olsztyn nie potwierdziły jeszcze tej informacji, ale klub ma niedługo wydać oficjalne oświadczenie. Informacja jest o tyle zaskakująca, gdyż Zielona Armia zajmuje obecnie czwarte miejsce w PlusLidze i w piątek olsztynianie zagrają w Kędzierzynie-Koźlu z ZAKSĄ. Co prawda akademikom w lidze wiedzie się dobrze, ale nieoficjalnie mówi się o napiętej sytuacji na linii trener – zawodnicy.

Marco Bonitta trenował olsztyńskich siatkarzy od maja 2020 roku, kiedy zastąpił Daniela Castellaniego z Argentyny. Włoch karierę trenerską rozpoczął w rodzinnej Rawennie. W 2001 roku został trenerem kobiecej reprezentacji Włoch i w tym samym roku drużyna zdobyła srebrny medal Mistrzostw Europy, a rok później została najlepszą drużyną na świecie.

Kibice w naszym kraju mogą pamiętać Marco Bonittę z prowadzenia żeńskiej reprezentacji Polski. Włoski szkoleniowiec objął kadrę w 2007 roku i w tym czasie drużyna awansowała do finału cyklu Grand Prix oraz na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Po najważniejszej imprezie czterolecia, Bonitta zakończył pracę z drużyną narodową.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POLECAMY