7 C
Olsztyn
środa, 18 maja, 2022
- Reklama -spot_img

Policjanci z Olsztyna skontrolowali 75 autobusów. Posypały się mandaty

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Od kilku tygodni policjanci z Olsztyna sprawdzają, czy w pojazdach komunikacji miejskiej pasażerowie noszą maseczki. Nie wszyscy stosują się do przepisów.

Obowiązek zakrywania ust i nosa obowiązuje m.in. w sklepach, galeriach handlowych i środkach komunikacji publicznej. Policjanci z Olsztyna sprawdzają, czy w tych miejscach mieszkańcy przestrzegają przepisów. W przypadku komunikacji miejskiej wspierają ich dodatkowo pracownicy nadzoru ruchu ze ZDZiT-u.

I chociaż funkcjonariusze przypominają, że osoby lekceważące ograniczenia sanitarne muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami, nie wszyscy chcą stosować się do przepisów.

Posypały się mandaty

Tylko w ciągu ostatniego tygodnia policjanci z Olsztyna skontrowali 75 autobusów. Stwierdzili 24 wykroczenia, dotyczące lekceważenia noszenia maseczki ochronnej.

– W 15 przypadkach interwencje zakończyły się nałożeniem mandatu. Funkcjonariusze sporządzili także 6 wniosków o ukaranie do sądu – mówi Anna Balińska, oficer prasowa KMP w Olsztynie.

I dodaje: – Przypominamy, że ignorowanie nakazu zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki narusza przepis art. 116 par. 1a Kodeksu wykroczeń, które jest zagrożone mandatem do 500 zł. Ponadto sprawa może zostać skierowana do rozpatrzenia przez sąd.

Więcej artykułów

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
3 miesięcy temu

W ciągu tygodnia tylko 75 autobusów??? To tylko jeden policjant to robił? Ja sam widuję w jednym autobusie 3-5 pasażerów bez maseczek! To jest kpina nie kontrola!

Adam
3 miesięcy temu

Kontrole są za dnia. Panowie policjanci skontrolujcie autobusy po godzinie 20.
Jedna kontrola autobusu i gwarantowane minimum 10 mandatów.

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły