30 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Budowa linii tramwajowej w Olsztynie coraz droższa. Pierwsze szacunki

Musisz przeczytać

Wykonawca nowej linii tramwajowej przedstawił wyliczenia, z których wynika, że budżet tej inwestycji zostanie przekroczony. I to bardzo. 

Przy budowie nowej linii tramwajowej w Olsztynie, która połączy Pieczewo ze Śrómieściem i dworcem głównym PKP, największy zakres prac wykonywany jest obecnie na al. Piłsudskiego. Wjazd w nią zamknięty jest od strony ul. Dworcowej, a także Kościuszki. Prace trwają także na ul. Wyszyńskiego, Krasickiego oraz na Pieczewie. 

Właśnie rozpoczęły się prace ziemne przy Wysokiej Bramie [CZYTAJ WIĘCEJ]. 

Wykonawca przedstawił wyliczenia 

Całkowita wartość projektu wynosi 527 mln zł, a dofinansowanie unijne: 365,1 mln zł.  Okazuje się, że miasto będzie musiało znaleźć dodatkowe środki. – Wykonawca budowy linii tramwajowej zgłosił, że zwiększyła się wartość realizowanych prac. To sprawa podrożenia cen za materiały, a także przerwy w ich dostawie – mówił niedawno prezydent Piotr Grzymowicz.

Ukiel.info poznał nieoficjalnie pierwsze szacunki, o które wykonawca chce zwiększyć budżet rozbudowy linii tramwajowej. Wynika z nich, że zaplanowana pula jest zdecydowanie zbyt niska. Z pozyskanych informacji wynika, że wykonawca przesłał do ratusza pismo, w którym poinformował, że wartość robót zwiększy się o kwotę aż kilkudziesięciu milionów złotych. W grę wchodzi przedział 40-50 mln zł. Obecnie ratuszowi urzędnicy weryfikują przedstawione wyliczenia. – Tak naprawdę, to ile trzeba będzie dopłacić okaże się po zakończeniu inwestycji – mówi jeden z ratuszowych urzędników

Jeszcze gorzej będzie z Uranią

W przypadku rozbudowy linii tramwajowej ratusz liczy na wsparcie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, która pośredniczyła w przekazywaniu unijnych dotacji. Takiej szansy na pewno nie będzie w przypadku zwiększonych kosztów budowy hali Urania. Jeżeli chodzi o tę inwestycję to miasto z własnego budżetu będzie musiało pokryć dodatkowe należności.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły