24 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Znów kopią w Olsztynie. Początki budowy nowego przystanku tramwajowego przy Wysokiej Bramie

Musisz przeczytać

Pierwsze ekipy robotników pojawiły się przy zbiegu ul. Placu Jedności Słowiańskiej i Pieniężnego. Kierowcy już niedługo mogą spodziewać się utrudnień w ruchu.

W Olsztynie rozkopane są praktycznie największe i najważniejsze ulice. Kierowcy muszą kluczyć i stać w korkach m.in. na ul. Krasickiego, Wyszyńskiego, a także al. Piłsudskiego. Na dodatek fragment tej arterii na odcinku od ul. Dworcowej do Kościuszki wyłączony został z ruchu. 

Teraz kierowców czekają kolejne, nowe utrudnienia w ruchu. I to praktycznie w samym centrum miasta. Przy Wysokiej Bramie rozpoczęła się właśnie budowa nowego przystanku tramwajowego. 

Na obecnym etapie prac za ich prowadzenie odpowiada Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Ich ekipy robotników pojawiły się przy zbiegu ul. Placu Jedności Słowiańskiej i Pieniężnego. 

W pierwszej kolejności wymienione zostaną podziemne sieci, w tym wodociągowe. Na razie zmieniono organizację ruchu dla pieszych i rowerzystów. 

W przyszłym tygodniu utrudnień w ruchu mogą spodziewać się kierowcy. Docelowo ul. Plac Jedności Słowiańskiej zostanie całkowicie wyłączona z użytku. Ruch zostanie skierowany z al. Piłsudskiego i 1 Maja w ul. Pieniężnego. Ze swojej strony ratusz zamierza przekazać plac budowy dla wykonawcy linii tramwajowej w lipcu.

Więcej artykułów

3 KOMENTARZE

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Julita
1 miesiąc temu

No to mieszkańcy okolicznych budynków będą musieli się przyzwyczaić do nowego hałasu – bo oprócz tramwajowego dudnienia dojdzie jeszcze przeraźliwy pisk i zgrzyt kół na ciasnym zakręcie. Od samego rana będzie huk jak przy sanepidzie. Już nawet Grzymowicz przestał kłamać, że tramwaje będą ciche.

Zuzi
1 miesiąc temu

Miasto straci na turystach, bo już nikt nie chce przyjeżdżać do Olsztyna twierdząc, że to jede wielki plac budowy i współczują mieszkańcom takiego prezydenta, który swoje hobby budowlane przekłada nade usprawnienie miasta, zyski z turystyki i handlu w sezonie letnim, a jedyne co to podwyżki dla mieszkańców.Bilety po 4 zł w mieście bezrobocia, to skandal,a i ciekawe czy zwróci za paliwo spalone w korkach, amortyzację aut mieszkańcom jeżdżącym od ponad pół roku po płytach drogowych.Niech dotrze do Grzyma, że już go mamy dość i jego pomyow utrudniających normalne życie.

Janusz
1 miesiąc temu

Tylko narzekać potraficie

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły