7 C
Olsztyn
środa, 18 maja, 2022
- Reklama -spot_img

Po śmierci Pawła Adamowicza wziął udział w marszu milczenia. Teraz mówi: “Opłakują krętacza”

Musisz przeczytać

Jarosław Babalski w szokujący sposób skomentował piątkową akcję “Serce dla Adamowicza”. Wiceprzewodniczący olsztyńskiej Rady Miasta i pełnomocnik wojewody stwierdził: “Opłakują krętacza”. Co ciekawe, trzy lata temu, tuż po śmierci prezydenta Gdańska, radny wziął udział w marszu milczenia na starówce.

  • W 2019 roku w olsztyńskim marszu milczenia wziął również udział m.in. Artur Chojecki. Stwierdził, że nie przeszkadza mu, że wydarzenie zorganizował KOD. “Jesteśmy przede wszystkim wspólnotą i nie wolno o tym zapominać. Mam nadzieję, że jest to moment opamiętania” – mówił wojewoda 3 lata temu.
  • Przewodniczący klubu radnych PiS nie chce komentować sprawy.
  • O komentarz poprosiliśmy też Urząd Wojewódzki i Archidiecezję Warmińską.

W piątek, w trzecią rocznicę śmierci Pawła Adamowicza, mieszkańcy wielu miast w całej Polsce zapalili znicze, oddając w ten sposób hołd zamordowanemu prezydentowi Gdańska. Tak zrobili też niektórzy mieszkańcy Olsztyna. Na Starym Mieście zebrało się kilkudziesięciu mieszkańców, którzy wzięli udział w wydarzeniu “Serce dla Pawła Adamowicza”, zorganizowanym przez Warmińsko-Mazurski Komitet Obrony Demokracji.

Szokujące komentarze radnych PiS-u

To jednak nie spodobało się niektórym radnym Prawa i Sprawiedliwości, którzy w bulwersujący sposób skomentowali tę akcję. “Opłakują krętacza” – stwierdził wiceprzewodniczący Rady Miasta i pełnomocnik wojewody warmińsko-mazurskiego Jarosław Babalski.

Swój komentarz radny zostawił pod postem Krzysztofa Kamińskiego, przedsiębiorcy, członka PiS-u i byłego pełnomocnika wojewody warmińsko-mazurskiego. Piątkową akcję na starówce skomentowała też Bożenna Ulewicz, radna sejmiku województwa z ramienia PiS-u i członkini Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej, która w przeszłości była także rzeczniczką wojewody.

“Olsztyńscy nazgule” – stwierdziła radna Ulewicz. Dodajmy, że Nazgule to stworzone przez Tolkiena upiorne postacie mitologii, potężni czarnoksiężnicy wśród ludzi.

* Dalsza część artykułu znajduje się pod zdjęciem.

adamowicza
Fot. Zrzut ekranu/Facebook
“Jesteśmy przede wszystkim wspólnotą”

Co ciekawe, 14 stycznia 2019 roku, czyli tuż po śmierci Pawła Adamowicza, radny Jarosław Babalski wziął udział w olsztyńskim marszu milczenia “Światełko dla Pawła Adamowicza”.

* Dalsza część artykułu znajduje się pod postem.

Tamto wydarzenie również organizował KOD. Na olsztyńską starówkę przyszło ponad 300 osób, wśród nich m.in. prezydent Olsztyna, marszałek województwa i wojewoda Artur Chojecki, który powiedział, że nie przeszkadza mu, że wydarzenie zorganizował KOD.

“To jest taka chwila, w której chcemy być razem jako wspólnota. Po śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego też się ludzie spontanicznie jednoczyli” – mówił wojewoda trzy lata temu (źródło: TVP3 Olsztyn).

Wyraził też nadzieję, że śmierć Pawła Adamowicza “to granica, za którą nikt dalej już nie pójdzie, że to moment opamiętania”. “Jesteśmy przede wszystkim wspólnotą i nie wolno o tym zapominać” – podkreślał Artur Chojecki.

Przewodniczący klubu radnych nie komentuje sprawy

O komentarz do słów radnych Ulewicz i Babalskiego poprosiliśmy Urząd Wojewódzki i Archidiecezję Warmińską, do której przynależy Akcja Katolicka. Na odpowiedź wciąż czekamy.

Poprosiliśmy też o komentarz Radosława Nojmana, przewodniczącego klubu radnych PiS w olsztyńskiej Radzie Miasta. Nie chciał jednak odnosić się do słów swojego kolegi.

Na naszą prośbę o komentarz do tej pory nie odpowiedzieli także Bożenna Ulewicz i Jarosław Babalski.

Do tematu wrócimy.

Więcej artykułów

3 KOMENTARZE

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
4 miesięcy temu

10 każdego miesiąca J.Kaczyński i reszta prawicy opłakują najgorszego prezydenta Polski!

ktośtam
3 miesięcy temu

raczej 30, a nie 300…

ala
3 miesięcy temu

Szkoda chłopa. Ale jedno trzeba przyznać temu Adamowiczowi – zadbał o rodzinkę.

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły