7 C
Olsztyn
środa, 18 maja, 2022
- Reklama -spot_img

Poszukiwania Jerzego Śliwczyńskiego z Olsztyna. Rodzina i przyjaciele proszą o pomoc

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Wciąż trwają poszukiwania 67-letniego Jerzego Śliwczyńskiego z Olsztyna. Mężczyzna zaginął ponad tydzień temu. Rodzina i przyjaciele proszą o pomoc wszystkich mieszkańców. Co może zrobić każdy z nas?

Jerzy Śliwczyński zaginął w sobotę 8 stycznia ok. godz. 18. Mężczyzna wyszedł z domu przy ul. Świtycz-Widackiej i do tej pory nie wrócił i nie nawiązał kontaktu z rodziną. Jak informują jego najbliżsi, pan Jerzy może mieć problem z pamięcią i ze zdrowiem.

Poszukiwania 67-letniego Jerzego Śliwczyńskiego

Jerzy Śliwczyński ma ok. 178 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała. W dniu zaginięcia ubrany był w dżinsowe niebieskie spodnie, szarą kurtkę, czarną czapkę z niebieskim paskiem i brązowe buty. Miał ze sobą brązową torbę, tzw. listonoszkę. Mężczyzna nosi implant słuchowy na prawym uchu.

W poszukiwania Jerzego Śliwczyńskiego zaangażowana jest cała jego rodzina, przyjaciele, w akcję włączyli się także nieznajomi.

– Od zaginięcia pana Jerzego minął już ponad tydzień, ale w dalszym ciągu wierzymy, że uda się go odnaleźć całego i zdrowego. Potrzebujemy jednak pomocy w nagłośnieniu poszukiwań – mówi nam pani Anna z Olsztyna, która nie jest z rodziny mężczyzny, ale czynnie bierze udział w poszukiwaniach.

Dotychczasowe apele przynoszą skutek, ponieważ w wielu miejscach na Jarotach i na osiedlu Generałów rozwieszone są zdjęcia zaginionego 67-latka.

Na Facebooku powstała też specjalna grupa (zobacz TUTAJ), do której dołączyło blisko 640 osób. Administratorzy grupy proszą o pomoc.

“Co może zrobić każdy z nas?
👉 Wydrukuj plakat i powieś w pracy/samochodzie.
👉 Dodaj znajomych do grupy poszukiwawczej, niech chociaż obserwują i udostępniają posty. Zasięg to kluczowa sprawa w poszukiwaniach.
👉 Rozglądaj się, kiedy jesteś na podwórku, zakupach lub przemieszczasz się komunikacją miejską. 👉 Reaguj, gdy ktoś potrzebuje pomocy
👉 Pomóż w czynnych poszukiwaniach (plakatowanie miasta, szukanie w terenie, własne inicjatywy) 👉 Pytaj! Pytaj! Pytaj! przechodniów, ludzi dotkniętych bezdomnością…
👉 Zgłaszajcie się do pomocy, organizujcie się.
➡️ UDOSTĘPNIAĆ!

Więcej artykułów

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kamila
4 miesięcy temu

#szukamyJerzego

Kamila
4 miesięcy temu

#szukamyJerzego

C5BADCF7-9836-4D1E-AB65-B8C1B1881BED.jpeg
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły