7 C
Olsztyn
wtorek, 17 maja, 2022
- Reklama -spot_img

„Ja zdobyłam swoje mistrzostwo”, czyli echa po turnieju Warmia Open 2021 z udziałem Joanny Jędrzejczyk

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

W miniony weekend na kortach House of Tennis w Bartągu koło Olsztyna odbył się ogólnopolski turniej tenisowy Warmia Open 2021. Mimo że zawody były amatorskie, gwiazdą turnieju była Joanna Jędrzejczyk, która na chwilę odłożyła rękawice i chwyciła za rakietę.

W turnieju wystąpiło 20 pań i 32 panów. Początkowo zostali oni rozlosowani do grup, gdzie mecze toczyły się systemem każdy z każdym. Następnie najlepsze zawodniczki i najlepsi zawodnicy wchodzili do fazy pucharowej.

Wśród tenisistek najlepsza okazała się Magdalena Żurek z Wrocławia, która w finale walczyła z olsztynianką Wioletą Dubilas. Mecz ten zakończył się wynikiem 4:3, 4:2. W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Marcin Szendryk z miejscowości Góra. Pan Marcin pokonał w finale dobrze dysponowanego Łukasza Kazberuka z Białegostoku 4:0, 4:2.

Nie da się ukryć, że w początkowej fazie turnieju Warmia Open 2021 wszystkie oczy zwrócone były w stronę niewątpliwej ikony sportu – Joanny Jędrzejczyk, dla której był to debiut w turnieju tenisowym. Nasza mistrzyni MMA rozegrała trzy mecze grupowe, zdobywając w nich jednego gema.

– Nie mam jeszcze prawa wygrywać, a zdobycie gema w tym turnieju to było moje mistrzostwo i udało się. Bardzo się z tego cieszę i jestem z siebie zadowolona. To było bardzo cenne doświadczenie, które pozwoli mi rozwinąć skrzydła – mówiła po turnieju Joanna Jędrzejczyk.

Nie ma wątpliwości, że zobaczymy jeszcze słynną “JJ” na kortach, gdyż – jak sama powiedziała – zamierza kontynuować swoją przygodę z tenisem. Trzeba również przyznać, że Jędrzejczyk gra dobrze jak na zaledwie dwa miesiące treningów.

– Z pewnością wpływa a na to fakt, że jest bardzo wysportowana, ma charakter, wolę walki i niewątpliwie uwielbia ciężkie treningi – zauważa Joanna Nykiel, organizatorka turnieju Warmia Open 2021.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły