Connect with us

Witaj, czego szukasz?

czwartek, 2 grudnia 2021. Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny

Społeczeństwo

Poseł interweniuje u prezydenta Olsztyna. Chodzi o bezpieczeństwo pieszych

bezpieczeństwo
Fot. Marcin Kulasek/Facebook

Marcin Kulasek złożył do olsztyńskiego ratusza interwencję poselską. Polityk Lewicy chce, aby prezydent szybko podjął działania, którą poprawią bezpieczeństwo mieszkańców. Chodzi o miejsca, gdzie realizowana jest inwestycja tramwajowa. Co na to władze miasta? Jak się dowiedzieliśmy, we wtorek zebrał się zespół, odpowiedzialny za opiniowanie organizacji ruchu w mieście.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

Prace związane z budową drugiej linii tramwajowej w Olsztynie są już mocno zaawansowane. Niestety, w rejonie prowadzonych robót w ostatnim czasie doszło do kilku potrąceń pieszych. Ostatnio 5 listopada przy skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego z Żołnierską. 79-letni kierowca mercedesa potrącił tam 62-letniego mężczyznę. Pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala, a kierowca stracił prawo jazdy. Był trzeźwy.

Kierowcy alarmują, że w miejscu prowadzonych robót są w stanie zauważyć pieszych w ostatniej chwili. Zwracają też uwagę na brak oświetlenia i świateł ostrzegających przed przejściami dla pieszych.

Teraz w sprawę zaangażował się Marcin Kulasek, poseł Lewicy.

– Liczne zgłoszenia mieszkańców Olsztyna oraz doniesienia medialne spowodowały, że zwróciłem się z interwencją poselską do prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza o zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa przy tymczasowych przejściach dla pieszych, powstałych w związku z inwestycją tramwajową — napisał w mediach społecznościowych Marcin Kulasek.
Poseł Lewicy napisał do prezydenta Olsztyna. Chodzi o bezpieczeństwo pieszych

— Brak odpowiedniego zabezpieczenia, oznaczenia i oświetlenia (szczególnie po zmroku) tymczasowych przejść dla pieszych może doprowadzić do tragedii. Zagrożone jest nie tylko bezpieczeństwo pieszych, ale również kierowców. W trosce o zdrowie i życie mieszkańców proszę prezydenta o jak najszybsze podjęcie odpowiednich działań – dodał parlamentarzysta.

* Dalsza część artykułu znajduje się pod zdjęciem.

bezpieczeństwo
Fot. Marcin Kulasek/Facebook

Czy i jakie działania zamierzają podjąć władze miasta?

– Sytuacja na placach budowy nowej tramwajowej infrastruktury jest na bieżąco monitorowana. Reagujemy na zgłoszenia mieszkańców i – o ile to możliwe i uzasadnione – sugerujemy modyfikację zastosowanych rozwiązań – mówi nam Patryk Pulikowski, rzecznik Urzędu Miasta w Olsztynie.

Władze miasta zaznaczają jednak, że nie wszystkie pomysły są możliwe do wprowadzenia na placu budowy, a sytuacja zmienia się wraz z realizowanymi pracami.

– Niemniej jesteśmy zaniepokojeni ostatnimi zdarzeniami z udziałem pieszych. Między innymi dlatego we wtorek zebrał się zespół zajmujący się opiniowaniem organizacji ruchu. Sprawdzana była także sytuacja na placach budów w kontekście uczestników ruchu – dodaje Patryk Pulikowski.

Są już pierwsze zalecenia pod spotkaniu zespołu. – Jednym z nich jest doświetlenie przez wykonawcę przejść dla pieszych przy skrzyżowaniu Wyszyńskiego-Augustowska-Żołnierska – informuje rzecznik ratusza.

I dodaje: – Niezależnie od tego apelujemy przede wszystkim do kierujących, ale także do pozostałych mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przemieszczania się przez i w pobliżu terenu budowy. Szczególnie teraz, gdy szybko robi się ciemno, a widoczność bywa znacznie ograniczona nie tylko ze względu na realizowane prace, ale także z powodu warunków atmosferycznych.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gosia
23 dni temu

Organizacja ruchu drogowego w Olsztynie jest SKANDALICZNIE zła! Błędy i niedociągnięcia są oczywiste nawet dla dzieci ale… nikogo to nie interesuje a Policja Drogowa tylko “zaciera rączki” bo wystawia więcej mandatów.

POLECAMY