Connect with us

Witaj, czego szukasz?

środa, 26 stycznia 2022. Imieniny: Tymoteusza, Michała, Tytusa

Reklama AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn

Społeczeństwo

Mieszkańcy Warmii i Mazur podarowali potrzebującym ponad 17 ton żywności

żywności
Fot. Bank Żywności w Olsztynie

Po raz kolejny mieszkańcy Warmii i Mazur pokazali, że mają wielkie serca. Podczas dwudniowej Świątecznej Zbiórki Żywności przekazali ponad 17 ton żywności, która trafi na wigilijne stoły najuboższych mieszkańców.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

Bank Żywności w Olsztynie zorganizował tradycyjną świąteczną zbiórkę po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemicznymi obostrzeniami. W ostatni weekend w sklepach sieci Lidl, Kaufland, Netto, Carrefour, Biedronka, Intermarche i Auchan znowu pojawili się wolontariusze ubrani w charakterystyczne, pomarańczowe koszulki.

Bez ich wsparcia żadna ze zbiórek nie zakończyłaby się sukcesem. W tym pospolitym ruszeniu wzięli udział m.in. podopieczni Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, harcerze, uczniowie, rodziny zastępcze, rady osiedli i członkowie organizacji, którzy na co dzień korzystają z bankowej żywności.

Wciąż trwa internetowa zbiórka

Najmłodsi wolontariusze mieli kilka lat, najstarsi są od dawna na emeryturze. Członkowie Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków z Warmii i Mazur wypożyczyli nawet stroje św. Mikołaja. W zbiórkę zaangażowali się także bezdomni, podopieczni Stowarzyszenia Pomocni Ludziom-Rucewo. Do akcji przyłączyli się także wolontariusze, którzy sami zgłosili się do Banku. W sklepach pojawiło się w sumie ponad 1500 osób!

Jednak tegoroczna zbiórka żywności to nie tylko sukces organizacyjny. W kilkunastu miejscowościach Warmii i Mazur zebrano 17 193 kg żywności, z czego w Olsztynie były to 5204 kg. Produkty trafią na stoły potrzebujących jeszcze przed świętami. Świąteczne paczki zostaną ponadto uzupełnione przez żywność, którą Bank pozyska dodatkowo.

Część żywności zostanie zakupiona z funduszy zebranych podczas internetowej zbiórki na stronie zbiorkazywnosci.pl. Ci, którzy nie wzięli udziału w weekendowej akcji, mogą wesprzeć najuboższych, kupując wirtualny koszyk zakupów. Internetowa zbiórka potrwa do 10 grudnia. 

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkańcy Warmii i Mazur ubożeją niepokojąco szybko
22 dni temu

[…] 2020 roku Bank Żywności w Olsztynie przekazał potrzebującym mieszkańcom regionu 2700 ton żywności o wartości 14,3 mln złotych. W 2021 roku było to już […]

POLECAMY