2 C
Olsztyn
czwartek, 19 maja, 2022
- Reklama -spot_img

Ty również możesz pomóc najuboższym! Trwa Świąteczna Zbiórka Żywności

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Po dwóch latach przerwy na Warmię i Mazury powróciła Świąteczna Zbiórka Żywności. W kilkudziesięciu sklepach w regionie pojawią się wolontariusze Banku Żywności, którzy będą zachęcać klientów do wsparcia potrzebujących. Akcję można wspomóc również online.

W piątek i sobotę, w kilkudziesięciu sklepach na Warmii i Mazurach, pojawią się ubrani w pomarańczowe podkoszulki wolontariusze Banku Żywności w Olsztynie. Będą zachęcać klientów do wsparcia potrzebujących.

– Wracamy do sklepów po dwuletniej przerwie, spowodowanej przez pandemię i obostrzenia, które sprawiły, że zrezygnowaliśmy ze wsparcia wolontariuszy. Teraz ich wsparcie jest możliwe – mówi Jolanta Markiewicz, kierowniczka działu promocji Banku Żywności w Olsztynie. – Dlatego szczególnie zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce. Pomóżmy na święta tym, którzy z nie mogą suto zastawić stołu.

A tych osób jest coraz więcej. Według najnowszych danych Europejskiej Sieci Przeciwdziałania Ubóstwu, blisko 2 miliony Polaków żyje w skrajnym ubóstwie. To oznacza, że do dyspozycji mają mniej niż 640 zł miesięcznie. W tej grupie znajdują się przede wszystkim seniorzy i dzieci (aż 410 tys.!).

Świąteczna zbiórka żywności na Warmii i Mazurach

W ostatnich latach liczby te zwiększają się drastycznie, sytuację pogarszają ograniczenia pandemiczne i pogłębiająca się inflacja. Osoby starsze, chore, niepełnosprawne, rodziny wielodzietne, samotni rodzice, bezdomni i bezrobotni potrzebują naszego wsparcia bardziej niż zwykle.

– Wszyscy wiemy, że święta Bożego Narodzenia to w polskiej tradycji czas szczególny – to chwile spędzane w gronie rodzinnym, z dala od codziennych trosk, ze stołem świątecznym, na którym niczego nie brakuje. Pomóżmy go zapełnić! – zachęca Jolanta Markiewicz

Świąteczna Zbiórka Żywności odbywa się w kilkudziesięciu sklepach w Olsztynie i regionie. Wolontariuszy można spotkać w sklepach sieci: Lidl, Kaufland, Intermarche, Społem, Netto, Auchan i Biedronka. Jak mówią organizatorzy, może się zdarzyć, że przy koszach nie będzie pełnej obsady, ale wszystkie są oznaczone i można zostawić w nich żywność. Chodzi o produkty o długim terminie przydatności do spożycia, np. mąkę, makaron, kaszę, cukier, olej, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, bakalie czy słodycze.

Na Warmii i Mazurach zbiórkę koordynują organizacje partnerskie Banku Żywności. Swój udział w zbiórce zapowiedziały organizacje z Braniewa, Dobrego Miasta, Działdowa, Ełku, Gołdapi, Iławy, Jezioran, Kozłowa, Lubawy, Nidzicy, Olecka, Olsztyna, Olsztynka, Świątek, Węgorzewa i Żabin.

Ci, którzy nie mogą wybrać się w piątek i sobotę do sklepu, a chcą wesprzeć akcję, mogą kupić wirtualny koszyk zakupów na stronie: www.zbiorkazywnosci.pl.

Więcej artykułów

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkańcy Warmii i Mazur podarowali ponad 17 ton żywności
5 miesięcy temu

[…] Żywności w Olsztynie zorganizował tradycyjną świąteczną zbiórkę po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemicznymi obostrzeniami. W ostatni weekend w sklepach […]

Mieszkańcy Warmii i Mazur podarowali potrzebującym ponad 17 ton żywności
5 miesięcy temu

[…] Żywności w Olsztynie zorganizował tradycyjną świąteczną zbiórkę po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemicznymi obostrzeniami. W ostatni weekend w sklepach […]

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły