26 C
Olsztyn
sobota, 25 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Rozdadzą seniorom ponad 500 paczek żywnościowych

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Kuchnia Kuźni Społecznej Banku Żywności w Olsztynie od kilku dni pracuje pełną parą. W środę rozpoczęło się wydawanie 538 paczek żywnościowych, które trafią do seniorów z powiatu olsztyńskiego.

Akcję zainicjowała Fundacja CITI Handlowy im. Leopolda Kronenberga, która zgłosiła się z pomysłem do Banku Żywności w Olsztynie i w Warszawie. Warto dodać, że olsztyński Bank ma już doświadczenie w podobnych akcjach. W ubiegłym roku jego przedstawiciele organizowali Akcję Zupa dla seniorów, a zimą współpracowali przy podobnym zadaniu z telewizją TVN.

Ponad 500 paczek żywnościowych trafi do seniorów

Co stało za ideą akcji paczki dla seniorów? – Ten trudny czas zatrzymał wiele starszych osób w domu, odizolował ich od rodzin, znajomych i miejsc, w których chętnie spędzali czas. Dla wielu osób stali się oni niewidoczni. Naszą akcją chcemy pokazać, że o nich pamiętamy, ale też jak ważne jest dla nas ich dobre samopoczucie, ich zdrowie fizyczne oraz psychiczne – wyjaśnia Dorota Szostek-Rustecka, prezeska Fundacji CITI Handlowy.

I dodaje: – Akcję organizujemy w ramach Światowego Dnia Citi dla Społeczności – święta wolontariatu w Citi, w które angażuje się rokrocznie kilka tysięcy wolontariuszy, pracowników Citi w Polsce, wspierając grupy szczególnie zagrożone wykluczeniem.

Bank Żywności w Olsztynie zaangażował się w akcję logistycznie i kulinarnie. W kuchni Kuźni Społecznej przygotowywano część potraw. – W paczkach znajdą się przede wszystkim produkty długoterminowe, ale także takie, które trzeba będzie zjeść w ciągu kilku dni – tłumaczy Marek Borowski, prezes Banku Żywności w Olsztynie. – Będą to m.in. żurek, smalczyk, śledź czy bigos.

Dystrybucja paczek żywnościowych dla seniorów rozpoczęła się w środę po południu. A Marek Borowski zapowiada, że akcja nie ma jednorazowego charakteru.

– Chcemy, aby inicjowała większe działanie. Pierwsze paczki zostały sfinansowane przez Fundację, która uruchomiła też stronę www.zmieniajnalepsze.pl, na której cały czas można dokonać wpłat, które będą przeznaczone na gromadzenie żywności do kolejnych paczek. Zatem akcja Fundacji jest impulsem, pewnego rodzaju zapaleniem świeczki. Każdy z nas może pomóc – mówi prezes olsztyńskiego Banku Żywności.

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Trwa Świąteczna Zbiórka Żywności na Warmii i Mazurach
6 miesięcy temu

[…] Zbiórka Żywności. W kilkudziesięciu sklepach w regionie pojawią się wolontariusze Banku Żywności, którzy będą zachęcać klientów do wsparcia potrzebujących. Akcję można wspomóc również […]

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły