Connect with us

Witaj, czego szukasz?

środa, 26 stycznia 2022. Imieniny: Tymoteusza, Michała, Tytusa

Reklama AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn

Pomoc

Strażnicy miejscy z Olsztyna podzielili się śniadaniem z bezdomnym i zawieźli go do schroniska

strażnicy miejscy
Fot. Straż Miejska w Olsztynie

Strażnicy miejscy z Olsztyna namierzyli w lesie prowizoryczny szałas, w którym przebywał bezdomny. Po krótkiej rozmowie mężczyznę udało się przekonać, by pojechał do schroniska.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

Strażnicy miejscy każdego dnia patrolują miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Wzmożone kontrole, w tym również w Olsztynie, odbywają się jesienią i zimą, gdyż wtedy osoby te narażone są na wychłodzenie.

W trakcie jednego z takich patroli strażnicy miejscy z Olsztyna otrzymali zgłoszenie o bezdomnym mężczyźnie przebywającym w lesie. Funkcjonariusze przeczesali zarośla i zlokalizowali prowizoryczny szałas, w którym przebywał bezdomny.

– Mężczyzna był trzeźwy i nie potrzebował pomocy medycznej. Był głodny, a konstrukcja, w której przebywał, nie zapewniała odpowiedniej ochrony przed niską temperaturą – mówi Kamil Sułkowski, rzecznik Straży Miejskiej w Olsztynie.

Służby apelują: nie bądźmy obojętni

– Strażnicy podzielili się z bezdomnym swoim drugim śniadaniem i przekonali go, aby pojechał z nimi do schroniska dla bezdomnych, w którym otrzyma fachową pomoc – dodaje rzecznik olsztyńskich strażników.

Służby apelują, aby nie przechodzić obojętnie obok bezdomnych. Informacje o osobach potrzebujących pomocy można przekazywać straży miejskiej lub policji.

Na Warmii i Mazurach działa też infolinia dla bezdomnych, uruchomiona przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Pod nr tel. 800 165 320 można uzyskać informacje na temat miejsc noclegowych, jadłodajni i punktów udzielania pomocy rzeczowej, finansowej, prawnej i medycznej.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POLECAMY