Connect with us

Witaj, czego szukasz?

piątek, 3 grudnia 2021. Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny

Kultura

Poznaliśmy nowego dyrektora Olsztyńskiego Teatru Lalek

teatru lalek
Fot. UM w Olsztynie

Dyrektorem Olsztyńskiego Teatru Lalek ponownie został Andrzej Bartnikowski. Nowy-stary szef w piątek odebrał nominację na kolejną kadencję.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

To będzie już trzecia kadencja Andrzeja Bartnikowskiego na stanowisku szefa Olsztyńskiego Teatru Lalek. Pierwszą umowę zawarł w 2015 roku, kolejną nominację otrzymał natomiast trzy lata temu.

Kilku kandydatów na stanowisko dyrektora Olsztyńskiego Teatru Lalek

Podczas ostatniego konkursu, który władze miasta ogłosiły na początku marca tego roku, Andrzej Bartnikowski miał dwóch kontrkandydatów. Jednak to on zyskał uznanie konkursowej komisji. Nowa umowa, również trzyletnia, zacznie obowiązywać 1 września.

Przypomnijmy, że nowy-stary dyrektor długo zastanawiał się, czy wystartuje w konkursie. – Szale na “tak” i na “nie” wychylone są po równo – mówił nam kilka miesięcy temu.

Andrzej Bartnikowski to dramatopisarz i reżyser teatralny. Ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. W 1995 roku założył w Olsztynie Teatr Żywych Fotografii. W latach 2005-2007 pełnił funkcję sekretarza literackiego w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

* Dalsza część artykułu znajduje się pod zdjęciem.

teatru lalek
Andrzej Bartnikowski został dyrektorem Olsztyńskiego Teatru Lalek na kolejną kadencję Fot. UM w Olsztynie

Tymczasem Olsztyński Teatr Lalek już szykuje się do nowego sezonu oraz pierwszej premiery. Będzie nią spektakl “Powroty”, jeden z projektów olsztyńskiego budżetu obywatelskiego. Sztuka porusza temat Holokaustu widzianego oczami kobiet z różnych czasów, miejsc i środowisk. Usłyszymy głosy, które ujawniają bolesne wspomnienia skrywane w ich pamięci. Każda z bohaterek odkryje przed nami inne oblicze pamięci o zagładzie.

– To zdecydowanie sztuka dla dorosłego widza – mówi dyrektor Bartnikowski. – Dotykamy doświadczeń z obozów koncentracyjnych. To niezwykła sztuka i niezwykle przebiegały prace nad nią. Warto już teraz zarezerwować sobie czas i odwiedzić naszą instytucję.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POLECAMY