28 C
Olsztyn
niedziela, 26 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Urzędnicy ogłosili konkurs na dyrektora Olsztyńskiego Teatru Lalek

Musisz przeczytać

– Dałem sobie czas do końca tygodnia na decyzję, czy wystartuję w konkursie – mówi nam Andrzej Bartnikowski, dyrektor Olsztyńskiego Teatru Lalek. Jego kadencja upływa z końcem wakacji.

Kilka miesięcy temu władze miasta poinformowały o zamiarze ogłoszenia konkursu na dyrektora Olsztyńskiego Teatru Lalek. Teraz urzędnicy już oficjalnie ogłosili konkurs. Od kandydatów wymagają m.in. minimum 5-letniego doświadczenia w instytucjach kultury lub instytucjach artystycznych i umiejętności zarządzania zespołem.

Konkurs na dyrektora Olsztyńskiego Teatru Lalek

Od 2015 roku dyrektorem Olsztyńskiego Teatru Lalek jest Andrzej Bartnikowski. Ukończył reżyserię w Akademii Teatralnej w Warszawie. Współpracował m.in. z Teatrem Jaracza w Olsztynie i warszawskimi teatrami: Ateneum i Polskim. Andrzej Bartnikowski jest także współtwórcą festiwalu “Demoludy”.

Jego kadencja kończy się wraz z końcem tegorocznego sezonu artystycznego. To oznacza, że nowy dyrektor mógłby objąć funkcję na początku września. Andrzej Bartnikowski również może wystartować w konkursie na to stanowisko. Na razie jednak nie podjął ostatecznej decyzji.

– Dałem sobie czas do końca tygodnia na decyzję. Na razie szale na “tak” i na “nie” wychylone są po równo – mówi nam Andrzej Bartnikowski.

Kto zostanie nowym dyrektorem?

Wiadomo natomiast, że kandydaci muszą przedstawić autorską koncepcję funkcjonowania OTL-u. – Koncepcja ma obejmować wszystkie zakresy działalności teatru – tłumaczy Gabriela Konarzewska, dyrektorka ratuszowego Wydziału Kultury i Ochrony Zabytków.

Chodzi więc nie tylko o plany programowe, ale także organizacyjne i finansowe. Koncepcja musi ponadto uwzględniać możliwości finansowe teatru, jak również środki zewnętrzne. I zmieścić się na maksymalnie 10 stronach formatu A4.

Kandydaci mogą składać dokumenty do końca marca. Nowy dyrektor obejmie stanowisko na trzy sezony artystyczne. Konkurs ma zostać rozstrzygnięty do końca kwietnia.

Szczegóły znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta.

Historia Olsztyńskiego Teatru Lalek rozpoczęła się w listopadzie 1953 roku. To wtedy powstało Stowarzyszenie Teatru Kukłowego Ziemi Warmińsko-Mazurskiej “Czerwony Kapturek”. Od 6 października 1986 roku teatr nosi obecną nazwę – Olsztyński Teatr Lalek. Przez wiele lat, aż do 1989 roku, jego siedzibą był gmach przy pl. Bema. Obecnie OTL funkcjonuje przy ul. Głowackiego 17.


PRZECZYTAJ TAKŻE:

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Poznaliśmy nowego dyrektora Olsztyńskiego Teatru Lalek
9 miesięcy temu

[…] ostatniego konkursu, który władze miasta ogłosiły na początku marca tego roku, Andrzej Bartnikowski miał dwóch […]

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły