22 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Zamieszkaj w pięknym miejscu pod Olsztynem. I to bez osobistego kredytu w banku! [WIDEO]

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Mieszkanie na własność bez wizyty w banku i kredytu hipotecznego? Tak, to możliwe – i to zaledwie kilka minut autem od centrum Olsztyna! Jedna z olsztyńskich spółdzielni znalazła na to rozwiązanie. O nowym osiedlu w Dywitach, które jest szansą m.in. dla wielu młodych rodzin, rozmawiamy z Andrzejem Sztomberskim, prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej „Kormoran” w Olsztynie.

– Wielu młodych ludzi nie ma zdolności kredytowej. Problemy z jej uzyskaniem mają też osoby starsze. Na czym polega wasza propozycja?

W pięknym miejscu pod Olsztynem można zamieszkać na niestandardowych warunkach, bo bez zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Mowa tu o nowym osiedlu Kormoran przy ulicy Warmińskiej w Dywitach. Miejscowość jest świetnie skomunikowana z centrum Olsztyna – bo zaledwie 8 minut samochodem lub 15 minut autobusem.

Na osiedle składa się sześć eleganckich budynków czterokondygnacyjnych. Cztery są już zasiedlone, budowa dwóch kolejnych rozpocznie się w pierwszym i trzecim kwartale bieżącego roku, w których powstanie łącznie 68 mieszkań. Pierwszy budynek ma zostać oddany do użytku w trzecim kwartale 2022 roku, a kolejny w drugim kwartale 2023 roku. Mieszkania będą miały powierzchnię od 35 do około 60 mkw.

Własne M bez kredytu? Jak to możliwe?

– Jesteśmy spółdzielnią, a nie deweloperem. Z kolei naszą misją jest dbanie o tych, którzy są pod naszymi skrzydłami, dlatego przywróciliśmy dawno zapomnianą formę budownictwa mieszkaniowego o statusie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu.

Osoba, która chce u nas zamieszkać, wpłaca nam 30 procent wartości wybranego mieszkania. Mogą to być pieniądze, pochodzące ze zwykłego kredytu lub oszczędności.

A pozostałe 70 procent?

– Pozostałą kwotę wartości mieszkania pokrywa spółdzielnia z zaciągniętego na ten cel kredytu. Lokatorzy z kolei oddają dług nie bankowi, a swojej spółdzielni – w miesięcznych opłatach za mieszkanie. Składają się na nie opłaty za użytkowanie mieszkania i rata kredytu.  Wystarczy więc już około 55 tys. zł, aby zamieszkać w mieszkaniu o najmniejszej powierzchni. A gdy kredyt zostanie spłacony, mieszkanie przechodzi na własność lokatora.
Walorem posiadania spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu jest także możliwość zrezygnowania z niego w dowolnym momencie.

– Mieszkania w pierwszych czterech budynkach rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Czy myśli pan, że z pozostałymi dwoma będzie to samo?

– Jestem o tym przekonany. Na dowód przytoczę pewną liczbę: na tę chwilę mamy już zarezerwowanych 20 mieszkań w jednym z planowanych do budowy domów wielorodzinnych. Warto też pamiętać, że przypadku skorzystania z naszej propozycji, po zawarciu umowy o budowę wybranego mieszkania powstaje z mocy prawa członkostwo w spółdzielni bez ponoszenia dodatkowych opłat.

– Co, oprócz braku kredytu i bliskości do centrum Olsztyna, jest jeszcze atutem osiedla przy ul. Warmińskiej w Dywitach?

– Doświadczenie generalnego wykonawcy, staranność, jakość robót i użytych materiałów gwarantuje najwyższą jakość wykonania tych budynków.

We wszystkich naszych mieszkaniach będzie ponadto wentylacja hybrydowa – dzięki nowej technologii taki wyciąg działa więc przez cały rok, co zapewnia komfort jego użytkowania.

Podobną technologię zastosowaliśmy w zasiedlonych już budynkach i to się sprawdza w 100 procentach. Ponadto każdy lokal ma swoją piwnicę do dyspozycji lokatorów, w cenie mieszkania, jest także 260 miejsc postojowych na terenie osiedla. Na osiedlu jest także plac zabaw i dużo zieleni. Walorem są także piękne widoki – okna mieszkań wychodzą na oddalone o kilkadziesiąt metrów jezioro. W pobliżu jest także szkoła podstawowa i przedszkole. A w jednym z bloków, który niedługo powstanie, będzie także sklep spożywczy.

*** *** ***

Jesteś zainteresowany mieszkaniem w Dywitach?
Skontaktuj się z pracownikami Spółdzielni Mieszkaniowej „Kormoran”
Olsztyn, ul. Okulickiego 5, nr tel. (89) 541 80 00, www.smkormoran.olsztyn.pl

SPEŁNIJ SWOJE MAŻENIA O WŁASNYM “M”!
TO MIESZKANIE JEST WŁAŚNIE DLA CIEBIE!

Nowe osiedle w Dywitach z lotu ptaka – zobacz film:

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły