32 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Marzysz o mieszkaniu, ale nie stać cię na kredyt? Mamy rozwiązanie!

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Czy można mieć własne M bez wizyty w banku? Można i to pod Olsztynem! Spółdzielnia Mieszkaniowa „Kormoran” rozbudowuje w Dywitach osiedle dla osób, których nie stać na kredyt hipoteczny. Już niedługo powstaną dwa kolejne bloki. Co zrobić, aby skorzystać z tej ciekawej oferty?

Mieszkania bez kredytu hipotecznego w formie lokatorskiego prawa do lokalu – to oferta Spółdzielni Mieszkaniowej „Kormoran” w Olsztynie.

To spółdzielnia zaciąga kredyt

Nic dziwnego: należność wobec spółdzielni jest znacznie niższa niż wynajmowanie od kogoś lokalu. Co więcej, taki lokator w pewnym momencie zostaje też właścicielem mieszkania! Jak to działa? – Osoba, która chce u nas zamieszkać, wpłaca nam 30 procent wartości wybranego mieszkania. Mogą to być pieniądze, pochodzące ze zwykłego kredytu lub oszczędności – tłumaczy Andrzej Sztomberski, prezes SM „Kormoran”.

Pozostałe 70 procent wartości mieszkania pokrywa spółdzielnia z zaciągniętego na ten cel kredytu. Lokatorzy z kolei spłacają kredyt w miesięcznych opłatach za mieszkanie. Składają się na nie opłaty za użytkowanie mieszkania i rata kredytu. Co więcej, lokator może przyspieszyć spłatę. Wystarczy więc już około 55 tys. zł, aby zamieszkać w mieszkaniu o najmniejszej powierzchni. A gdy kredyt zostanie spłacony, mieszkanie przechodzi na własność lokatora.

Atutem posiadania spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu jest także możliwość zrezygnowania z niego w dowolnym momencie.

Parking w cenie mieszkania

Nowe osiedle SM „Kormoran” znajduje się w Dywitach przy ul. Warmińskiej. To zaledwie 8 minut samochodem lub 15 minut autobusem od centrum Olsztyna. Zasiedlone są już cztery z sześciu budynków. W pierwszym i trzecim kwartale tego roku rozpocznie się budowa dwóch ostatnich, w których powstanie łącznie 68 mieszkań. Pierwszy budynek ma zostać oddany do użytku w trzecim kwartale 2022, a kolejny w drugim kwartale 2023 roku.

Mieszkania mają powierzchnię od 35 do około 60 mkw. Są to 3-klatkowe, eleganckie, czterokondygnacyjne budynki wielorodzinne. Jakość użytych materiałów oraz doświadczenie generalnego wykonawcy gwarantują najwyższą jakość wykonania tych budynków. W mieszkaniach jest ponadto wentylacja hybrydowa, zapewniająca komfort jego użytkowania.

W sumie na nowym osiedlu będzie 178 mieszkań i piwnice do każdego z nich. Do dyspozycji lokatorów jest także 260 miejsc postojowych na terenie osiedla – i to w cenie mieszkania. 

Na osiedlu jest plac zabaw i dużo zieleni. Widoki równie są piękne – okna mieszkań wychodzą na oddalone o kilkadziesiąt metrów jezioro. W pobliżu znajdują się także szkoła podstawowa i przedszkole. A w jednym z bloków, który niedługo powstanie, będzie także sklep spożywczy.

Czy zainteresowanie nowym osiedlem w Dywitach jest duże? – Oczywiście, że tak! Na tę chwilę mamy już zarezerwowanych 19 mieszkań w pierwszym z planowanych budynków – odpowiada prezes Andrzej Sztomberski.

*** *** ***

Jesteś zainteresowany mieszkaniem w Dywitach?
Skontaktuj się z pracownikami Spółdzielni Mieszkaniowej „Kormoran”
Olsztyn, ul. Okulickiego 5, nr tel. (89) 541 80 00, www.smkormoran.olsztyn.pl.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły