28 C
Olsztyn
niedziela, 26 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Zamieszkaj bez kredytu w wyjątkowej okolicy niedaleko Olsztyna!

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Kormoran” w Olsztynie buduje kolejne mieszkania lokatorskie. Osiedle znajduje się w Dywitach. To szansa dla wielu młodych rodzin, ponieważ można tam zamieszkać bez zaciągania kredytu hipotecznego.

Wiele osób marzy o nowym mieszkaniu, ale banki stosują coraz surowsze zasady przyznawania kredytu hipotecznego. Skąd więc wziąć pieniądze na własne M, jeśli bank nie chce pożyczyć tak dużej kwoty? Rozwiązanie znalazła Spółdzielnia Mieszkaniowa „Kormoran” w Olsztynie.

Lokator wpłaca 30% i mieszka bez kredytu

Jak to działa? W tym przypadku atutem spółdzielni jest to, że nie jest deweloperem. – A naszą misją jest z kolei dbanie o tych, którzy są pod naszymi skrzydłami – mówi Andrzej Sztomberski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Kormoran”.

I dodaje: – Dlatego przywróciliśmy formę budownictwa mieszkaniowego o statusie spółdzielczego prawa do lokalu. Osoba, która chce u nas zamieszkać, wpłaca nam 30% wartości wybranego mieszkania. Mogą to być pieniądze, pochodzące ze zwykłego kredytu lub oszczędności.

Pozostałe 70% wartości mieszkania pokrywa spółdzielnia z zaciągniętego na ten cel kredytu. Lokatorzy z kolei spłacają kredyt nie bankowi, a swojej spółdzielni – w miesięcznych opłatach za mieszkanie. Składają się na nie opłaty za użytkowanie mieszkania i rata kredytu. Wystarczy więc już około 55 tys. zł, aby zamieszkać w mieszkaniu o najmniejszej powierzchni. A gdy kredyt zostanie spłacony, mieszkanie przechodzi na własność lokatora. Atutem posiadania spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu jest także możliwość zrezygnowania z niego w dowolnym momencie.

Nowe osiedle kilka lat temu powstało w Dywitach przy nowej ul. Warmińskiej. To zaledwie 8 minut samochodem lub 15 minut autobusem od centrum Olsztyna. Zasiedlone są już cztery z sześciu budynków. W pierwszym i trzecim kwartale tego roku rozpocznie się budowa dwóch ostatnich, w których powstanie łącznie 68 mieszkań. Pierwszy budynek ma zostać oddany do użytku w trzecim kwartale 2022, a kolejny w drugim kwartale 2023 roku.

Plac zabaw, zieleń i pierwszy sklep

Mieszkania mają powierzchnię od 35 do około 60 mkw. Nie są to znane olsztynianom duże bloki, ale dużo mniejsze, eleganckie i czterokondygnacyjne budynki wielorodzinne. W mieszkaniach jest wentylacja hybrydowa – dzięki nowej technologii grzewczej wyciąg działa więc przez cały rok.

W sumie na nowym osiedlu będzie 178 mieszkań i piwnice do każdego z nich. Do dyspozycji lokatorów jest także 260 miejsc postojowych na terenie osiedla – i to w cenie mieszkania! Na osiedlu jest także plac zabaw i dużo zieleni. Widok też jest niczego sobie – okna mieszkań wychodzą na oddalone o kilkadziesiąt metrów jezioro. W pobliżu jest także szkoła podstawowa i przedszkole. A w jednym z bloków, który niedługo powstanie, będzie także sklep spożywczy.

Czy zainteresowanie nowym osiedlem w Dywitach jest duże? – Na tę chwilę mamy zarezerwowanych 18 mieszkań w pierwszym z planowanych do budowy bloków – odpowiada prezes Andrzej Sztomberski.

*** *** ***

Jesteś zainteresowany mieszkaniem w Dywitach?
Skontaktuj się z pracownikami Spółdzielni Mieszkaniowej „Kormoran”
Olsztyn, ul. Okulickiego 5, nr tel. (89) 541 80 00, www.smkormoran.olsztyn.pl.

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Beata Dąbrówka
1 rok temu

6

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły