Connect with us

Witaj, czego szukasz?

środa, 26 stycznia 2022. Imieniny: Tymoteusza, Michała, Tytusa

Reklama AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn

Rekreacja

Olsztyn. Przez dwa dni na łyżwach można jeździć za darmo!

łyżwach darmo
Fot. Materiały ratusza w Olsztynie

W środę i czwartek – 1 i 2 grudnia – na lodowisku przy ul. Jeziołowicza w Olsztynie na łyżwach można jeździć za darmo. Za kilka dni zostanie również otwarte drugie lodowisko – w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

Na ten moment wielbiciele jazdy na łyżwach z pewnością czekali przez wiele miesięcy. Z początkiem grudnia działalność zaczyna pierwsze z lodowisk, jakie tej zimy przygotuje Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. W środę 1 grudnia uruchomiono sztuczne lodowisko – o wymiarach 40×30 m – przy ul. Jeziołowicza. Lodowisko zbudowano na orliku. I właśnie tam w środę i czwartek (1 i 2 grudnia) na łyżwach można jeździć za darmo.

Za kilka dni mieszkańcy Olsztyna i turyści będą mieli do dyspozycji również drugie, kameralne lodowisko w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel. Oba obiekty zbudowano od podstaw i na obu za właściwą temperaturę chłodzenia odpowiadają agregaty. Przypomnijmy też, że w tym roku, z powodu modernizacji Uranii, OSiR nie mógł uruchomić lodowiska przy hali.

Godziny otwarcia i cennik

Lodowisko przy ul. Jeziołowicza będzie czynne codziennie w godz. od 10 do 22. Mogą z niego korzystać zarówno indywidualni wielbiciele jazdy na łyżwach, jak również zorganizowane grupy.

– Zachęcamy do korzystania z obiektu szkoły z Olsztyna – mówi Zbigniew Szymula, rzecznik OSiR-u. – Przy okazji zajęć wychowania fizycznego, od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 14 wstęp na lodowisko jest bezpłatny.

Z lodowiska mogą również korzystać kluby sportowe i grupy hokejowe. Pracownicy OSiR-u zastrzegają przy tym, że w tym przypadku godziny dostępności obiektu mogą ulec zmianie.

Najważniejsze informacje o lodowisku przy ul. Jeziołowicza 4:
czynne codziennie w godz. od 10 do 22,
wejścia o pełnych godzinach, ostatnie wejście o godz. 21,
– czas jazdy: 45 min,
cennik: 10 zł (bilet normalny) i 7,50 zł (bilet ulgowy),
karnet na 10 wejść: 90 zł (normalny) i 65 zł (ulgowy),
– 1 i 2 grudnia na łyżwach można jeździć za darmo.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sport w Olsztynie dużo droższy. OSiR przedstawił nowy cennik
22 dni temu

[…] Od stycznia za wejściówkę trzeba zapłacić 15 zł (bilet normalny) lub 12 zł (ulgowy). Przed nowym rokiem było to odpowiednio 10 i 7,5 zł. Droższy jest także karnet na 10 wejść – normalny kosztuje teraz 140 zł, natomiast […]

POLECAMY