Connect with us

Witaj, czego szukasz?

piątek, 22 października 2021. Imieniny: Halki, Filipa, Salomei

Reklama Ukiel.info - Napisz do nas

Kultura

Banksy w Olsztynie? Murale w jego stylu zdobią bloki na Dajtkach

banksy
Fot. Archiwum redakcji

Banksy to bardzo tajemniczy, a zarazem znany artysta. Jego prace znajdują się w wielu miastach świata. Ostatnio murale w jego stylu pojawiły się również na Dajtkach w Olsztynie.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News
Przeczytaj również: Przejście dla pieszych w Olsztynie niczym klawiatura fortepianu

Na elewacjach apartamentów przy ulicy Sielskiej w Olsztynie pojawiły się ostatnio murale w stylu Banksy’ego, słynnego streetartowego artysty. Na jednym z nich stojąca pod drzewem dziewczynka wypuszcza z ręki balon w kształcie serca.

Banksy również w Olsztynie

“Dziewczynka z balonikiem”, bo taki tytuł nosi dzieło Banksy’ego z 2006 roku, stała się jeszcze bardziej znana kilka lat temu. Zaraz po sprzedaniu reprodukcji na londyńskiej aukcji za ponad milion dolarów obraz został zniszczony przez wbudowaną w ramę niszczarkę.

Cała sytuacja zszokowała obecnych w sali tym bardziej, że zniszczeniu nie uległ jedynie czerwony balonik. Później Banksy wyjaśnił na Instagramie, że wiele lat temu zainstalował w ramie domowej roboty niszczarkę “na wypadek, gdyby obraz kiedykolwiek trafił na aukcję”.

Między innymi motyw dziewczynki z balonikiem w stylu Banksy’ego zdobi od niedawna elewację bloku przy ulicy Sielskiej w Olsztynie. Murale, bo jest ich kilka, były pomysłem inwestora nowych bloków. Ich wykonawcą jest 21-letni Bernard Dzido, artysta spod Warszawy.

  • banksy
  • banksy
  • banksy
  • banksy
  • banksy

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
W Olsztynie powstał dziecięcy mural. Są plany na następne
1 miesiąc temu

[…] Banksy w Olsztynie? Murale w jego stylu zdobią bloki na Dajtkach […]

Na budynku przedszkola w Olsztynie można podziwiać poetycki mural
10 dni temu

[…] ostatnim czasie Olsztyn wzbogacił się o kilka nowych murali. O muralach w stylu Banksy’ego, które pojawiły się na elewacjach apartamentów przy ulicy Sielskiej na Dajtkach, pisaliśmy w […]

POLECAMY