20 C
Olsztyn
środa, 29 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Przejście dla pieszych w Olsztynie niczym klawiatura fortepianu

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Przy Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie pojawiło się przejście dla pieszych z pasami wymalowanymi w formie klawiatury fortepianu. To prezent od miasta z okazji 75 lat istnienia szkoły.

Nietypowe przejście dla pieszych na ulicy Kościuszki w Olsztynie wymalowano w nocy z niedzieli na poniedziałek. Nowa “zebra” pomiędzy siedzibą Państwowej Szkoły Muzycznej a placem Pułaskiego pojawiła się nieprzypadkowo.

Przejście dla pieszych w kształcie klawiatury fortepianu

W tym roku olsztyńska szkoła obchodzi bowiem 75-lecie istnienia i przejście dla pieszych w formie klawiatury fortepianu to prezent od miasta z okazji jej urodzin. Dodajmy też, że na pomysł wymalowania go w ten sposób wpadła rada rodziców PSM. Po pierwsze, rodzice uczniów chcieli zrobić coś radosnego w tych trudnych i smutnych czasach. Chcieli także zwrócić uwagę, że Państwowa Szkoła Muzyczna to ważny punkt na mapie Olsztyna.

– Pomysł został pozytywnie zaopiniowany przez Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu, a także został zatwierdzony przez miejskiego inżyniera ruchu – mówi Michał Koronowski, rzecznik ZDZiT w Olsztynie.

Społeczność olsztyńskiej szkoły muzycznej liczy również, że kierowcy będą zwracać uwagę na to nietypowe przejście i będą zwalniać, a dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo pieszych. A ruch w tym miejscu jest duży – po ulicy Kościuszki jeżdżą tramwaje, a “fortepianowe” przejście znajduje się tuż przy skrzyżowaniu.

Z nowego przejścia dla pieszych na ulicy Kościuszki można już korzystać. Władze Państwowej Szkoły Muzycznej poinformowały z kolei na swoim profilu na Facebooku, że oficjalne otwarcie zaplanowano na wtorek na godz. 11. Podczas kameralnej uroczystości mają wystąpić orkiestra dęta PSM i szkolny zespół Big Band.

  • przejście dla pieszych
  • przejście dla pieszych
  • przejście dla pieszych

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły