29 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Przed ratuszem w Olsztynie stoi pianino. Każdy może zaprezentować swój talent

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

21 czerwca obchodzimy Święto Muzyki. To doskonała okazja, aby zaprezentować swoje umiejętności szerszej publiczności. W Olsztynie trwa muzyczny happening, a na placu przed ratuszem ustawiono pianino.

“Open piano” to przedsięwzięcie z kilkunastoletnią tradycją. W 2008 roku akcję zainicjowano w Londynie. W różnych częściach miasta ustawiono pianina i fortepiany, na których zagrać mógł każdy chętny.

Pianino przed ratuszem, czyli Święto Muzyki w Olsztynie

Pierwsze takie wydarzenie w Olsztynie odbyło się w ubiegłym roku. Wówczas pianino pojawiło się w sercu Zatorza – u zbiegu ulic Limanowskiego i Żeromskiego.

– Tym razem jesteśmy w sercu Olsztyna, na placu przed ratuszem. To happening, a jednocześnie akcja o znaczeniu informacyjnym i społecznym, włączająca mieszkańców do popularyzacji muzyki. Chcemy, aby nasze miasto stało się bardziej muzykalne, radosne, ale także mniej zestresowane i mniej podzielone – mówi Michał Kupisz, pomysłodawca olsztyńskiej akcji.

Od poniedziałkowego poranka na placu przed ratuszem rozbrzmiewa muzyka popularna, ale także poważna. Każdy chętny może spróbować swoich sił. Pianino będzie dostępne do godz. 19:30. Ale to najprawdopodobniej nie ostatnia okazja w tym roku.

– Chcielibyśmy, aby akcja odbyła się również w sierpniu, wrześniu i październiku – dodaje Michał Kupisz. – Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy i do współpracy przy organizacji tego przedsięwzięcia.

Głównymi organizatorami akcji “Open piano”Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa i Pałac Młodzieży w Olsztynie.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły