32 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Kulturalne lato w Olsztynie ma być “na wypasie” [WIDEO, PROGRAM]

Musisz przeczytać

Kult, Łąki Łan, Grupa MoCarta, Nergal z Johnem Porterem, Daria Zawiałow, Dr Misio, Krzysztof Cugowski. Do tego festiwale, cykliczne już imprezy i przedstawienia teatralne. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury przedstawili propozycję na tegoroczne kulturalne lato w Olsztynie.

Kulturalne lato w Olsztynie rozpocznie koncert Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów (24 czerwca, amfiteatr na Starym Mieście). Letni sezon artystyczny zakończy się również koncertem – Wojtka Modzelewskiego (3 września). W czerwcu, lipcu, sierpniu i wrześniu na olsztyńskiej scenie zobaczymy jednak więcej gwiazd, m.in. Darię Zawiałow (3 lipca), Grupę MoCarta (23 lipca), Łąki Łan (24 lipca), Kult (31 lipca), Dra Misio (21 sierpnia) czy Nergala i Johna Portera (27 sierpnia).

Kulturalne lato w Olsztynie upłynie w tym roku pod hasłem “Na wypasie”. – Jego znaczenie ma dwojaki charakter. Z jednej strony zuchwale i narcystycznie uznajemy, że nasza oferta jest bardzo bogata i różnorodna. Drugie znaczenie to wyjście w plener i uwolnienie nas samych z tych wirtualnych akwariów, w które zostaliśmy wpędzeni – mówi Mariusz Sieniewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury.

I dodaje: – Metaforą tych dwóch miesięcy naszych wydarzeń jest krowa. Krowa, która – wbrew opinii niektórych analfabetów i nieuków – zapładniała od wielu wieków wyobraźnię filozofów i twórców. A w dodatku jest bardzo szlachetnym zwierzęciem.

Kulturalne lato w Olsztynie 2021

Wśród wydarzeń tegorocznego lata nie zabraknie również Olsztyńskiego Festiwalu Teatrów Ulicznych (20-22 sierpnia w różnych częściach miasta), Dni Olsztyna i Jarmarku Jakubowego (22-25 lipca) czy też wyjątkowej wystawy “Beksiński Multimedial Exhibition”. Z kolei młode zespoły będą miały okazję zaprezentować się publiczności podczas konkursu FestMuza (5-6 sierpnia). W programie “Lata na wypasie” znalazły się ponadto znane z minionych lat wydarzenia cykliczne, jak Kino Plenerowe, Olsztyńskie Koncerty Organowe czy Spacer z Muzeum Nowoczesności.

W parku Podzamcze odbędzie się także spotkanie z Przemysławem Borkowskim (20 sierpnia) – kabareciarzem, autorem kryminałów, których akcja dzieje się w Olsztynie i okolicach. Jego powieść “Widowisko” opowiada na przykład historię serii morderstw, do których dochodzi w Olsztynie podczas… festiwalu teatralnego.

Latem animatorzy z MOK-u odwiedzą też cztery olsztyńskie osiedla (jeszcze nie zdecydowano, które). Spotkają się z mieszkańcami i przeprowadzą działania animacyjne, skupione na kwestiach związanych z dzieleniem się. Podzielić się będzie można roślinami, książkami czy wspomnieniami z życia osiedla. Zaplanowano m.in. gry terenowe dla całych rodzin, warsztat ze storytellingu, a nawet… sąsiedzkie śniadania.

Koncerty w amfiteatrze są biletowane. MOK zachęca, aby kupować wejściówki w przedsprzedaży. Po pierwsze, liczba miejsc na widowni olsztyńskiego amfiteatru prawdopodobnie będzie ograniczona. Po drugie, bilety w przedsprzedaży są sporo tańsze.

Kulturalne lato “na wypasie” – zobacz, co będzie się działo w Olsztynie

  • kulturalne lato olsztynie
  • kulturalne lato olsztynie
  • kulturalne lato olsztynie
  • kulturalne lato olsztynie
  • kulturalne lato olsztynie
  • kulturalne lato olsztynie

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Olsztyn. Kto chce kupić sobie sztuczną krowę?
5 miesięcy temu

[…] sezonu artystycznego, przygotowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, było “Lato na wypasie”. Jego twarzą były natomiast kolorowe krowy, które “podziwiały” niejeden koncert w […]

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły