24 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Olsztyński Teatr Lalek z główną nagrodą na międzynarodowym festiwalu

Musisz przeczytać

Spektakl “Mamu-Ty” w reżyserii Agi Błaszczak zdobył nagrodę na 11. Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy Maskarada 2021. Olsztyński Teatr Lalek wygrał w kategorii nurtu głównego.

Przez pięć dni w Teatrze Maska w Rzeszowie odbywała się jedenasta edycja międzynarodowego festiwalu Maskarada 2021. W tym roku do konkursu zgłoszono jedenaście spektakli w dwóch kategoriach: nurt główny i nurt off. Do Maski przyjechały teatry z całej Polski, m.in. z Łodzi, Katowic, Warszawy i Olsztyna.

Olsztyński Teatr Lalek z główną nagrodą

Aktorzy Olsztyńskiego Teatru Lalek zaprezentowali na rzeszowskim festiwalu spektakl “Mamu-Ty”. I to z doskonałym efektem, bowiem zgarnęli nagrodę dla najlepszego spektaklu nurtu głównego. Jak podkreślili jurorzy, to nagroda “za zaufanie sile teatru lalkowego, dzięki której wykreowany spektakl oddziałuje na emocje i wyobraźnię widzów”. Za zwycięstwo Olsztyński Teatr Lalek otrzymał 3000 zł.

Spektakl pokazuje, jak pomiędzy zwyczajnymi-niezwyczajnymi zakupami, podejrzanym cyrkiem i dziecięcą ciekawością świata rodzi się bliskość, wrażliwość i spontaniczność. A przyjaźń, gościnność i przytulanie są tak samo istotne jak praca.

Autorką scenariusza jest Katarzyna Matwiejczuk, uczestniczka Pracowni Dramatu OTL. Spektakl wyreżyserowała natomiast Aga Błaszczak, muzykę stworzył Dawid Majewski, a za scenografię odpowiada Katarzyna Leks. Aktorzy spektaklu: Jarek Cupriak, Elżbieta Grad, Monika Gryc, Adam Hajduczenia, Piotr Michalczuk, Mateusz Mikosza, Marcin Młynarczyk, Karolina Sadowska.

– Nie mogliśmy sobie wyobrazić lepszego zakończenia sezonu – mówi Andrzej Bartnikowski, dyrektor OTL. – Jesteśmy szczęśliwi i dumni. Gratuluję całej załodze!

Tegoroczna edycja festiwalu Maskarada odbyła się pod hasłem “Prawa dziecka – prawa człowieka – prawa zwierząt”. – Połączeni misją nienachalnej, subtelnej w środkach wyrazu teatralnej edukacji, pragniemy pogłębiać świadomość małych odbiorców i uwrażliwiać ich na świat, którego są pełnoprawnymi uczestnikami. Pragniemy budować poczucie bezpieczeństwa, wspólnoty, tolerancji i szacunku wobec zwierząt – podkreślają organizatorzy festiwalu.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły