20 C
Olsztyn
środa, 29 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Wirtualny Teatr Historii “Niepodległa” czeka w centrum Olsztyna

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Jeszcze tylko we wtorek i w środę mieszkańcy i turyści mogą skorzystać z niezwykłej i darmowej lekcji najnowszej historii Polski. Specjalnie przygotowany samochód ciężarowy stanął na placu Solidarności. W środku znajduje się Wirtualny Teatr Historii.

Projekt Wirtualny Teatr Historii “Niepodległa” jest realizowany z okazji obchodów stulecia odzyskania niepodległości i odbudowy polskiej państwowości. To mobilna, multimedialna i interaktywna wystawa prezentująca historię polskiej drogi do odzyskania niepodległości oraz proces odbudowy państwa po 1918 roku.

Do Olsztyna przyjechał Wirtualny Teatr Historii

Historię naszego kraju zaprezentowano w atrakcyjnej i nowoczesnej formie. A dzięki najnowszym technologiom można dowiedzieć się, jak wyglądała Polska w pierwszych latach po odzyskaniu niepodległości.

Holoboxy, piramidy holograficzne, ekrany dotykowe – to wszystko sprawnie prowadzi zwiedzających przez najnowsze dzieje Polski. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się film VR “Wiktoria 1920”, pokazywany w specjalnych goglach, które przenoszą w centrum wydarzeń sprzed ponad stu lat.

Olsztyn jest jednym z 20 polskich miast, które goszczą Mobilny Teatr Historii “Niepodległa”. Wstęp na wystawę jest darmowy. Ekspozycję można oglądać jeszcze we wtorek 10 sierpnia w godz. od 10 do 18, a także w środę 11 sierpnia między 10 a 16. Zwiedzanie trwa około godziny, w tym projekcja filmu VR “Wiktoria 1920” trwa pół godziny.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły