Connect with us

Witaj, czego szukasz?

piątek, 22 października 2021. Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba

Reklama Ukiel.info - Napisz do nas

Inwestycje

Rusza budowa ronda koło Dywit. Jakie utrudnienia?

budowa ronda
Fot. Archiwum GDDKiA w Olsztynie

W piątek na skrzyżowaniu DK 51 niedaleko Dywit rozpocznie się budowa ronda. Na początek prace będą prowadzone w pobliżu mostu nad Wadągiem i będą polegały na budowie kanalizacji deszczowej w celu zapewnienia prawidłowego odwodnienia skrzyżowania.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

Odcinek na granicy Olsztyna, gdzie aleja Wojska Polskiego łączy się z ulicą Wadoską, to jeden z najbardziej zatłoczonych fragmentów DK51. Jednak problemy z wyjazdem mają również zmotoryzowani mieszkańcy osiedla Sterowców na wysokości cmentarza komunalnego w Dywitach.

To także długi i prosty odcinek, na którym – jak mówią drogowcy – kierowcy mają tendencję do rozwijania nadmiernych prędkości, a na którym funkcjonują przejścia dla pieszych, chodnik i ścieżka rowerowa. Zdaniem urzędników z olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, receptą na te bolączki jest budowa ronda

Rusza budowa ronda, jakie utrudnienia?

Wykonawcą inwestycji jest firma Strabag, która za przeszło 6,1 mln zł ma wykonać zadanie w ciągu 18 miesięcy. Zgodnie z zawartym porozumieniem koszty inwestycji ponoszą po połowie GDDKiA i Gmina Dywity.

Co ważne, drogowcy nie wybudują jedynie ronda. Powstaną również nowe przejścia dla pieszych, chodniki i zatoki autobusowe. Wykonana zostanie również przebudowa i budowa kanalizacji deszczowej w celu zapewnienia prawidłowego odwodnienia skrzyżowania.

I właśnie od tego ostatniego zadania rozpoczną się prace. – Większość robót przy budowie kanalizacji deszczowej będzie toczyła się poza jezdnią i nie będzie powodowała utrudnień w ruchu – informują drogowcy.

Jedynie budowa sieci kanalizacyjnej pod drogą będzie wymagała okresowego zajęcia jednego pasa jezdni. W tym czasie ruch będzie kierowany ręcznie. Na odcinku, gdzie będą toczyły się prace budowlane, będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

budowa ronda
Fot. Archiwum GDDKiA w Olsztynie

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POLECAMY