Connect with us

Witaj, czego szukasz?

czwartek, 2 grudnia 2021. Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny

Region

Wichura i ulewny deszcz na Warmii i Mazurach. Powalone drzewa, zniszczone samochody…

wichura deszcz
Fot. Redakcja

Kilkadziesiąt minut temu nad Olsztynem przeszła wichura i ulewny deszcz. Jedno z powalonych drzew uszkodziło samochód osobowy na alei Wojska Polskiego. Przy olsztyńskim ratuszu niedługo pojawią się strażacy, żeby usunąć uszkodzoną dachówkę.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

Po południu nad Warmią i Mazurami przechodzą wichury. Nad Olsztynem również przeszła potężna wichura i burza, a z nieba spadł ulewny deszcz. Strażacy otrzymali około 40 zgłoszeń, m.in. z gmin Gietrzwałd, Jonkowo, a także z Olsztyna.

Silny podmuch wiatru powalił drzewo na volkswagena, zaparkowanego w pobliżu polikliniki przy alei Wojska Polskiego. Na szczęście w tym czasie nikogo nie było w samochodzie.

Powalone są też drzewa m.in. na ulicach Zientary-Malewskiej, Kościuszki w pobliżu Manhattanu i w rejonie ulicy Roosevelta. Silny wiatr zerwał też kawałek dachu w Zatorzance przy ulicy Kolejowej, na ulicy Pana Tadeusza świerk przewrócił się na dom, a na ulicy Cementowej dach spadł na kilka samochodów osobowych.

Wichura i ulewny deszcz uszkodziły także dachówkę na budynku Urzędu Miasta. Miejsce ogrodzono taśmą. – Wiatr wykrzywił jedną dachówkę i istniało ryzyko, że spadnie na ziemię. W celu uniknięcia niebezpiecznej sytuacji ogrodziliśmy miejsce taśmą i czekamy na przyjazd straży pożarnej z dźwigiem – mówi nam Marta Bartoszewicz, rzeczniczka olsztyńskiego ratusza.

Alerty i komunikaty z portalu Bezpieczny Olsztyn:

wichura deszcz
wichura deszcz
Fot. Czytelnik
wichura deszcz
Fot. Emil Marecki
wichura deszcz
Fot. Redakcja
wichura deszcz
Fot. Redakcja

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POLECAMY