Connect with us

Witaj, czego szukasz?

środa, 26 stycznia 2022. Imieniny: Tymoteusza, Michała, Tytusa

Reklama AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn

Szachy

Szachowy mistrz Polski mieszka w Olsztynie. Nazywa się Aleksander Kopacki i ma 8 lat!

aleksander kopacki
Aleksander Kopacki, mistrz Polski w szachach Fot. UKS Kopernik Olsztyn/Facebook

Aleksander Kopacki z klubu UKS Kopernik Olsztyn został mistrzem Polski w szachach szybkich w kategorii chłopców do lat 8. Z Podkarpacia medale przywieźli też inni zawodnicy z Warmii i Mazur.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych odbyły się w Rzeszowie. Zawody ściągnęły do stolicy Podkarpacia ponad 900 młodych zawodniczek i zawodników z całej Polski. W mistrzostwach wystartowało również 34 mieszkańców Warmii i Mazur. Czworo szachistów to podopieczni  olsztyńskiej Fundacji Szalony Krasnolud: rodzeństwo Ania i Szymon Kawowie z Olsztyna oraz siostry Sophie i Maja Woytitzki z Tejstym (wszyscy reprezentują LZS Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu).

Aleksander Kopacki mistrzem Polski w szachach

To był niezwykle udany turniej dla młodych sportowców z naszego regionu. Najwięcej powodów do zadowolenia ma natomiast Aleksander Kopacki, ośmioletni szachista z klubu UKS Kopernik Olsztyn, który zdobył mistrzowski tytuł w swojej grupie wiekowej.

Oprócz olsztyńskiego mistrza medale z Rzeszowa przywieźli także inni reprezentanci Warmii i Mazur. Siedemnastoletnia Lidia Czarnecka, zawodniczka UKS Skoczek Elbląg, wywalczyła w obu turniejach szachów szybkich i szachów błyskawicznych tytuły wicemistrzyni Polski w kategorii dziewcząt do lat 18. Natomiast w kategorii chłopców do lat 12 brązowy medal wywalczył Adam Zielonka, reprezentant MLKS Ostródzianka Ostróda.

Ania Kawa, grająca w grupie dziewcząt do lat 14, zajęła 7. miejsce w turnieju szachów szybkich (na 61 zawodniczek) i 13. miejsce w turnieju szachów błyskawicznych (na 60 zawodniczek). Zajmując tak wysokie miejsca, Ania potwierdziła nie tylko swoją wysoką formę w tym sezonie (po 6. miejscu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Łódzkie 2021 w szachach klasycznych), ale także przynależność do ścisłej czołówki juniorek w Polsce w swojej kategorii wiekowej. Szymon Kawa, grający w grupie chłopców do lat 16, w obu turniejach zajął lokaty zbliżone do swojego miejsca startowego.

Maja Woytitzki, grająca w grupie dziewcząt do lat 10, zajęła odpowiednio 10. miejsce w turnieju szachów szybkich (na 51 zawodniczek) oraz 18. miejsce w turnieju szachów błyskawicznych (na 43 zawodniczki). Natomiast Sophie Woytitzki, grająca w grupie dziewcząt do lat 12, zajęła odpowiednio 27. miejsce w turnieju szachów szybkich (na 60 zawodniczek) oraz 45. miejsce w turnieju szachów błyskawicznych (na 56 zawodniczek).

W kategorii chłopców do lat 10 Kacper Klonowski z Ostródy (UKS Kopernik Olsztyn) najął 20. miejsce. Dodajmy tylko, że Kacper ma 9 lat, więc rywalizował również ze starszymi szachistami. W swoim roczniku zajął natomiast 9. miejsce.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POLECAMY