32 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Młodzi szabliści olsztyńskiego Hajduczka przywieźli z olimpiady dwa medale

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Krzysztof Dowgierd z olsztyńskiego Hajduczka zdobył dwa medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – srebrny i brązowy. Dobrze zaprezentowali się również pozostali nasi szabliści.

Młody olsztynianin zajął – wraz ze swymi klubowymi kolegami Oskarem Kusakiem i Łukaszem Kowalczykiem – drugie miejsce w turnieju drużynowym szabli i trzecie w indywidualnym.

Sukces olsztyńskiego Hajduczka w Łodzi

Warmię i Mazury reprezentowali w Łodzi zawodnicy dwóch olsztyńskich klubów: Hajduczka i Riposty.

Plonem ich startów, poza medalami, było zakwalifikowanie się czterech olsztyńskich szablistów Oskara Kusaka z Hajduczka oraz Korneliusza Polakowskiego i Jakuba Wesołowskiego z Riposty do ćwierćfinałów, czyli o krok do sfery medalowej. Ostatecznie Kusak zakończył turniej na 6. miejscu, Polakowski na 7., a Wesołowski na 8.

Dla chłopięcego zespołu Hajduczka był to kolejny medal OOM (w ubiegłym roku – brązowy). Olsztynianie ulegli w finale 32:45 Victorowi Warszawa. Ekipa Riposty (Bartłomiej Obniski, Korneliusz Polakowski, Jakub Wesołowski, Paweł Zastawny) uplasowała się na dobrym 6. miejscu.

Bardzo dobrze walczyła też drużyna dziewcząt Hajduczka. Aniela Kozłowska, Elżbieta Mejłun, Antonina Dobies i Marta Rozmus zakończyły rywalizację na wysokim 5. miejscu. W turnieju indywidualnym najlepiej z nich spisała się Aniela Kozłowska, która awansowała do ćwierćfinału. Drogę do medalu zamknął jej przegrany 12:15 pojedynek z Kaliną Kordel (Zagłębiowski Klub Szermierczy).

– Jesteśmy wszyscy bardzo zadowoleni z wyników w tej Olimpiadzie Młodzieży – przyznał Adam Sobczyk, prezes i szkoleniowiec olsztyńskiego Hajduczka. – Już piąty rok z rzędu nasi szabliści wrócili z medalami mistrzostw Polski (OOM to MP juniorów młodszych – red.). To efekt tytanicznej pracy naszych zawodników oraz dowód na to, że zaangażowanie trenerów z Warszawy Adama Sęczka i Mikołaja Grzegorka, którzy prowadzą treningi naszych zawodników z grupy zaawansowanej, przynosi spodziewane efekty.

eljot

hajduczka
Fot. Archiwum Hajduczka Olsztyn

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Szachowy mistrz Polski z Olsztyna. Nazywa się Aleksander Kopacki!
9 miesięcy temu

[…] olsztyńskiego mistrza medale z Rzeszowa przywieźli także inni reprezentanci Warmii i Mazur. Siedemnastoletnia Lidia Czarnecka, […]

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły