27 C
Olsztyn
niedziela, 26 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Karolina Piechowicz z brązowym medalem ME w Rzymie. Na deser pobiła rekord Polski!

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów i rekord Polski 16- i 17-latków. Karolina Piechowicz z olsztyńskiego klubu SwimLand na długo zapamięta swój występ w Rzymie!

Karolina Piechowicz, pochodząca z powiatu szczycieńskiego zawodniczka olsztyńskiego klubu SwimLand, odniosła wielki sukces na Mistrzostwach Europy Juniorów, które odbyły się w Rzymie. Młoda pływaczka wywalczyła brązowy medal i pobiła rekord Polski 16- i 17-latków.

Karolina Piechowicz z brązem na ME

W walce o występ w finale Karolina pokonała sto metrów stylem klasycznym z rekordowym dla siebie czasem 1:09:57. Ale w niedzielnym finale było jeszcze lepiej, bo młoda pływaczka przepłynęła dystans w czasie 1:08:93. I z takim właśnie wynikiem pobiła rekord Polski 16- i 17-latków, a co najważniejsze – wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Europy!

* Dalsza część artykułu znajduje się pod postem.

Zawodnicy olsztyńskiego klubu SwimLand, którzy wystąpili w Rzymie, na każdym starcie zaliczyli udział w finale. Jak podkreślają trenerzy, pomimo że są jeszcze juniorami, już udowodnili, że liczą się na arenie europejskiej.

SwimLand Olsztyn to młody klub pływacki, który powstał w 2018 roku. Mimo młodego wieku, w swoich szeregach ma zawodników, którzy odnieśli już liczne sukcesy i ustanowili nowe rekordy. Klub prowadzi również szkółkę pływacką dla dzieci od lat 6.

Treningi odbywają się w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Aquasfera w Olsztynie. Trwa właśnie nabór uczniów szkół podstawowych na rok 2021/2022. Więcej informacji znajduje się na stronie klubu.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły