Connect with us

Witaj, czego szukasz?

czwartek, 23 września 2021. Imieniny: Tekli, Bogusława, Linusa

Reklama

Wspomnienie

Zmarł Piotr Łożyński, założyciel i prezes klubu sportowego OKS Warmia i Mazury

piotr łożyński
Fot. OKS Warmia i Mazury/Facebook

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Piotr Łożyński, założyciel i prezes Olsztyńskiego Klubu Sportowego Warmia i Mazury, który zrzesza niedowidzących sportowców.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

Piotr Łożyński miał 64 lata. Prezes i założyciel klubu sportowego OKS Warmia i Mazury zmarł w niedzielę 11 lipca po wieloletniej walce z chorobą.

“Dziękujemy Ci za wszystko Prezesie – pozostaniesz w sercach i myślach wielu osób w całym naszym kraju jak i poza jego granicami, spoczywaj w pokoju… – napisano na profilu OKS Warmia i Mazury na Facebooku.

Piotr Łożyński był założycielem klubu i jego prezesem od momentu powstania w 1994 roku. Wspólnie z grupą pasjonatów sportu stworzył w Olsztynie jeden z najbardziej utytułowanych klubów zrzeszających osoby niewidome i słabowidzące w Polsce. Był również zawodnikiem, wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski w szachach, brydżu i kolarstwie tandemowym.

Poza klubem sportowym udzielał się również bardzo aktywnie w wielu innych organizacjach, działając na rzecz osób niepełnosprawnych. Był m.in. członkiem Polskiego Związku Niewidomych, Stowarzyszenia CROSS i Związku Kultury Fizycznej OLIMP. Działał też w Polskim Komitecie Paraolimpijskim czy też w Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POLECAMY