20 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Akcja ratunkowa na jeziorze Ukiel w Olsztynie. Mężczyzna z dzieckiem wywrócili się na skuterze wodnym

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Policyjni wodniacy interweniowali wobec 39- i 13-latka, którzy przewrócili się skuterem wodnym na jeziorze Ukiel w Olsztynie. Z kolei 38-latek został ukarany mandatem za pływanie skuterem bez wymaganych uprawnień.

Za nami kolejne bardzo ciepłe dni. Upalna pogoda sprawia, że wiele osób wolny czas spędza aktywnie, między innymi nad wodą. Niestety, często dochodzi też do niebezpiecznych zdarzeń. Do dwóch doszło w ostatnią niedzielę w Olsztynie.

Dwa groźne zdarzenia na jeziorze Ukiel

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że na jeziorze Ukiel wywrócił się skuter wodny. Natychmiast na miejsce został wysłany patrol olsztyńskich wodniaków.

Funkcjonariusze wyciągnęli z wody 39-letniego kierującego skuterem, a jego 13-letni pasażer został uratowany przez będących w pobliżu świadków, którzy płynęli łodzią. W działania ratownicze zaangażowano także patrol olsztyńskiego WOPR-u oraz strażaków. Na szczęście 39- i 13-latkowi nic się nie stało. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że sternik był trzeźwy.

Kilka godzin później funkcjonariusze otrzymali kolejne zgłoszenie, że również na jeziorze Ukiel kierujący skuterem wodnym wykonuje niebezpieczne manewry. Na miejscu policjanci wylegitymowali 38-latka. Okazało się, że mężczyzna nie miał wymaganych uprawnień do pływania tego typu pojazdami, za co został ukarany mandatem.

Policjanci przypominają, że woda to żywioł, który nie wybacza błędów. Nie należy więc przeceniać swoich możliwości i łączyć aktywnego wypoczynku z alkoholem. Funkcjonariusze apelują też, aby nad wodą korzystać ze strzeżonych plaż i korzystać ze sprawdzonych miejsc.

Tak jak kierowców na drogach, tak i żeglarzy na wodzie obowiązują przepisy i zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać. Policjanci w trakcie przeprowadzanych kontroli sprawdzają wymagane uprawnienia do korzystania z jednostek pływających oraz obowiązkowe wyposażenie. Funkcjonariusze zwracają również szczególną uwagę na stan trzeźwości osób, wsiadających za stery jednostek pływających – mówi Andrzej Jurkun, oficer prasowy KMP w Olsztynie.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły