22 C
Olsztyn
środa, 29 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Memoriał Andrzeja Biedrzyckiego dla rocznika 2013 [Zdjęcia]

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

W sobotę (18.06.) równolegle do IV Memoriału Andrzeja Biedrzyckiego odbył się memoriał dla zawodników z rocznika 2013.

Memoriał został zorganizowany przez Akademię Stomilu Olsztyn. W turnieju wzięło udział osiem zespołów: sześć z Polski i dwa z Litwy, w których wystąpiło blisko 100 zawodników. Impreza była rozgrywana w formacie meczów bezpośrednich. Oznacza to, że każda drużyna zagrała siedem spotkań. Mecze trwały 20 minut.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się przeprowadzić ten turniej. Nasze boisko boczne dawno nie widziało tylu zawodników w jednym momencie. Nie sposób nie wspomnieć o pomocy rodziców, którzy zorganizowali „słodki kącik”, gdzie każdy mógł zakupić ciasto i inne słodkości. Cały zysk z tej inicjatywy zostanie przekazany właśnie na drużynę z rocznika 2013 – powiedział koordynator Akademii Sportu Stomil Olsztyn, Michał Alancewicz.

Wyniki były na bieżąco zapisywane, jednak nie były one dostępne do wglądu rodziców czy zawodników. Posłużyły jedynie do utworzenia klasyfikacji końcowej. Każda z osób, która przystąpiła do turnieju, jest zwycięzcą. Akademia jednego z największych klubów w województwie warmińsko-mazurskim uważa, że wynik, szczególnie u tak młodych zawodników, nie jest najważniejszy.

– Wiadomo, że wynik jest ważny, ale nie najważniejszy. Jakość gry na całym turnieju była na wysokim poziomie i to jest największy pozytyw. Oczywiście prowadziliśmy swoje zapiski, które pozwoliły nam podać klasyfikację końcową, ale nie chcieliśmy, aby wynik stał się najważniejszym elementem gry i to nam się udało. Trenerzy nie liczyli punktów, zespoły do każdego meczu podchodziły tak samo, nie było żadnego kunktatorstwa, to cieszy. Na tym etapie przygody z piłką liczy się dobra zabawa, szkolenie pod względem technicznym. W tym momencie wynik schodzi na dalszy plan – dodał Michał Alancewicz.

Na zakończenie turnieju odbyła się ceremonia medalowa, podczas której uczestnicy otrzymali voucher do sklepu sponsora technicznego, firmy 11teamsports oraz worki na sprzęt piłkarski.

Klasyfikacja końcowa prezentuje się następująco:

  1. Wigry Suwałki
  2. AS Stomil Olsztyn
  3. Baltijos I Futbolo Akademija Wilno
  4. DKS Dobre Miasto
  5. Varsovia Warszawa
  6. Korona Ostrołęka
  7. Baltijos II Futbolo Akademija Wilno
  8. MKS Ciechanów

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły