22 C
Olsztyn
środa, 29 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Hubert Krawczun piłkarzem „Dumy Warmii”

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Informujemy, iż pierwszy transfer w letnim okienku transferowym stał się faktem. Szeregi „Dumy Warmii” wzmocnił 25-letni pomocnik – Hubert Krawczun! Kontrakt nowego zawodnika będzie obowiązywał do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia. 

Hubert Krawczun urodził się 25 października 1996 roku w Legnicy. Swoją piłkarską karierę rozpoczął w Akademii Zagłębia Lubin, skąd przeniósł się do Miedzi Legnica, gdzie występował w drugiej drużynie. Doświadczenie zbierał w III-ligowej Elanie Toruń czy MKS-ie Kluczbork. W III lidze rozegrał ponad 60 spotkań.

– Szukaliśmy piłkarza wysokiego, silnego, z dobrymi warunkami fizycznymi, dlatego Hubert idealnie wpisuje się w nasze oczekiwania. Kolejnym ważnym aspektem było doświadczenie na poziomie II-ligowym, które Hubert posiada. Liczymy, że nowy zawodnik „Dumy Warmii” będzie pewnym punktem zespołu w zbliżającym się sezonie – mówi prokurent Stomil Olsztyn S.A., Michał Czerkawski.

Następnie przeniósł się do Błękitnych Stargard, gdzie stawiał swoje pierwsze kroki na poziomie eWinner II Ligi, w której występuje już od trzech sezonów. Hubert Krawczun rozegrał do tej pory 86 spotkań na zapleczu Fortuna I Ligi, w których zdobył sześć bramek i dołożył trzy ostatnie podania. Sezon 2021/20222 w wykonaniu nowego zawodnika „Dumy Warmii” to 33 występy, trzy bramki i dwie asysty w naszym ligowym rywalu – Olimpii Elbląg.

– Jestem świadomy, jaką drużyną jest Stomil, jaką ma historię. Oprócz tego znam dobrze trenera Piotra Jacka, jego osoba miała duży wpływ na moją decyzję. Chciałbym być jednym z fundamentów, które będą budowały ten zespół. Wierzę, że wszystko pójdzie po naszej myśli. Chciałbym sprawić, aby Kibice z chęcią przychodzili na stadion – dodał Hubert Krawczun.

Hubert, witamy w Stomilu Olsztyn i życzymy udanych występów!

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły