24 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Olsztynianin wysyłał narkotyki kurierem. Jest znany w środowisku pseudokibiców

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Policjanci zabezpieczyli narkotyki i substancje psychotropowe u 31-letniego mieszkańca Olsztyna. Paczki wysyłał kurierem. W swoim mieszkaniu trzymał też broń z amunicją. Mężczyzna, związany ze środowiskiem pseudokibiców, trafił do aresztu i usłyszał już zarzuty.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Stołecznej Policji w Warszawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów od 2020 roku prowadzą śledztwo, dotyczące przekazywania za pośrednictwem jednej z firm kurierskich przesyłek zawierających środki odurzające. Operacyjne ustalenia doprowadziły funkcjonariuszy do 31-letniego mieszkańca Olsztyna, który nadał przesyłkę z zawartością ponad 5,5 kg 3CMC – pochodnej mefedronu.

Pseudokibic z Olsztyna wysyłał narkotyki kurierem

W ostatnich dniach stołeczni policjanci, w związku z realizacją polecenia prokuratora nadzorującego sprawę, zatrzymali 31-letniego olsztynianina w miejscu jego zamieszkania.

W akcji brali również udział funkcjonariusze olsztyńskiego CBŚP i Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji.

Podczas przeszukania mieszkania pseudokibica policjanci znaleźli kilkanaście pakietów z zawartością zbrylonej substancji oraz z suszem roślinnym. Do tego wagi elektroniczne, 390 okrągłych pojemników z białymi tabletkami, sprzęt elektroniczny, taser i broń z amunicją. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze w kwocie blisko 30 tys. zł.

Po dokładnym przeliczeniu i zbadaniu substancji ustalono, że zabezpieczono prawie 18 kg marihuany, ponad 10 kg 4CMC oraz ponad pół kilograma kokainy

31-latek został przewieziony do Komendy Stołecznej Policji w Warszawie, a następnie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów. Olsztynian usłyszał już zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków i substancji psychotropowych. Na wniosek prokuratora sąd zadecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztowania na dwa miesiące. Śledztwo ma charakter rozwojowy i nie jest wykluczone, że zatrzymany mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty.

Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności

  • narkotyki
  • narkotyki
  • narkotyki
  • narkotyki
  • narkotyki
  • narkotyki

Źródło: KSP w Warszawie

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stomil Olsztyn pseudokibice – Pseudokibice i chuligani stadionowi
2 miesięcy temu

[…] Policjanci zaatakowani przez pseudokibiców. Ustawka chuliganów z Kielc i Gdańska zakończona użyciem broni Olsztynianin wysyłał narkotyki kurierem. Jest znany w środowisku pseudokibiców […]

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły