Connect with us

Witaj, czego szukasz?

piątek, 22 października 2021. Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba

Reklama Ukiel.info - Napisz do nas

Region

Tragiczny pożar pod Olsztynem. Nie żyje 70-latek

70-latek
Fot. Materiały policji

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności pożaru, w którym zginął 70-latek z gminy Kolno. Ciało mężczyzny znaleziono na miejscu pogorzeliska w pobliżu pieca kaflowego.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

Do pożaru jednego z budynków mieszkalnych na terenie gminy Kolno pod Olsztynem doszło we wtorek w nocy. Na miejsce natychmiast wysłano policyjne patrole oraz straż pożarną. Kiedy służby ratunkowe przyjechały na miejsce, cały budynek jednorodzinny stał już w płomieniach.

Po akcji gaszenia pożaru strażacy weszli na miejsce pogorzeliska, żeby sprawdzić, czy ktoś znajdował się w środku. Niestety, na podłodze przy piecu kaflowym znaleźli spalone ciało mężczyzny.

W pożarze spłonął 70-latek

Oficer dyżurny komisariatu policji w Biskupcu skierował na miejsce grupę dochodzeniowo-śledczą, w skład której wchodził m.in. technik kryminalistyki i prokurator z Prokuratury Rejonowej w Biskupcu.

– Po wstępnych oględzinach ciała mężczyzny okazało się, że ofiarą jest 70-latek, samotnie zamieszkujący budynek, w którym doszło do pożaru – informuje Rafał Prokopczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Do zbadania przyczyn, źródła, a także okoliczności powstania ognia powołany zostanie również biegły z zakresu pożarnictwa. Ciało 70-latka, decyzją prokuratora zostanie zabezpieczone do prosektorium do dalszych badań sekcyjnych.

Policjanci przypominają również o nielekceważeniu zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzeń grzewczych. – Zanim sezon zimowy rozpocznie się na dobre, należy zadbać o przegląd przewodu kominowego czy urządzenia, za pomocą którego będzie ogrzewany budynek – apeluje Rafał Prokopczyk.

I dodaje: – Niesprawne urządzenia czy nieszczelne kominy, poza ryzykiem rozprzestrzeniania się niewidzialnego wroga, jakim jest czad, są często źródłem powstania pożaru.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POLECAMY