Connect with us

Witaj, czego szukasz?

piątek, 22 października 2021. Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba

Reklama Ukiel.info - Napisz do nas

Region

Zabili 45-letniego kolegę na klatce schodowej. Grozi im dożywocie

dożywocie
Fot. Materiały policji

Do aresztu trafili dwaj mężczyźni w wieku 18 i 21 lat, podejrzani o zabójstwo 45-latka w Dobrym Mieście. Sąd uznał, że na wolności mogliby wpływać na zeznania świadków. Podejrzani przyznali się do winy, grozi im dożywocie.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

Zbrodnia, do której doszło w nocy z 12 na 13 września, wstrząsnęła Dobrym Miastem. W jednym z mieszkań trzech mężczyzn wspólnie piło alkohol. Libacja przerodziła się jednak w kłótnię, a później doszło do rękoczynów. Jeden z mężczyzn, 45-letni właściciel mieszkania, został znaleziony martwy na klatce schodowej.

Podejrzani szybko trafili w ręce policji

W sprawie śmierci mieszkańca Dobrego Miasta wszczęte zostało śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę Olsztyn-Północ.

– Po wstępnych oględzinach miejsca przestępstwa śledczy nie mieli wątpliwości, że śmierć 45-latka nastąpiła przy udziale osób trzecich, o czym świadczyły powierzchowne obrażenia denata czy otwarte drzwi prowadzące do jego mieszkania, w którym panował ogólny bałagan – informuje Rafał Prokopczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Śledczy rozpytali sąsiadów w celu ustalenia okoliczności tego zdarzenia. Funkcjonariusze dowiedzieli się, że sprawcy wspólnie z poszkodowanym pili alkohol i w trakcie libacji doszło prawdopodobnie do kłótni między biesiadnikami, która przerodziła się w rękoczyny.

Policjanci wytypowali dwóch mężczyzn, mogących mieć związek z tym zdarzeniem. Po chwili funkcjonariusze ustali też miejsca przebywania podejrzanych mężczyzn i zatrzymali 18- i 21-latka.

Mężczyznom grozi dożywocie

W środę podejrzani zostali przewiezieni do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty zabójstwa. Mężczyźni przyznali się do winy. Grozi im dożywocie.

Do sądu prokurator skierował też wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Sąd Rejonowy w Olsztynie przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec Sylwestra S. i Łukasza B. tymczasowy areszt na trzy miesiące.

– W ocenie sądu, zgromadzony materiał dowodowy w postaci m.in. wyjaśnień obu podejrzanych wskazuje na duże prawdopodobieństwo, że Sylwester S. i Łukasz B. popełnili zarzucany im czyn. Sąd uznał, że w stosunku do obu mężczyzn należy zastosować tymczasowe aresztowanie, aby zapewnić prawidłowy dalszy tok postępowania – mówi Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie.

I dodaje: – Podejrzani, mając świadomość swojej sytuacji, w tym stawianego im zarzutu i grożącej im surowej kary, przebywając na wolności mogliby próbować w bezprawny sposób wpływać na zeznania świadków, jak również ukrywać się. Sąd wskazał przy tym, że obaj mężczyźni nie posiadają stałego miejsca zamieszkania.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POLECAMY