Connect with us

Witaj, czego szukasz?

piątek, 22 października 2021. Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba

Reklama Ukiel.info - Napisz do nas

Olsztyn

Władze Olsztyna: “Musimy liczyć się z pewnymi utrudnieniami w pasie drogowym al. Piłsudskiego i ul. Dworcowej”

utrudnieniami
Fot. Mateusz Przyborowski

Urzędnicy poinformowali na Facebooku, że trwają przygotowania do nowej organizacji ruchu w centrum Olsztyna. Chodzi m.in. o przebudowę parkingu przy hali Urania i budowę nasypu przy przychodni. Od czwartku zmiany komunikacyjne objęły też Nagórki.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

“Od dzisiaj 23 września musimy się liczyć z pewnymi utrudnieniami w pasie drogowym al. Piłsudskiego i ul. Dworcowej” – poinformowały władze miasta na facebookowym profilu Objazdowy Olsztyn.

Zmiany mają związek z przebudową parkingu przed Uranią, budową połączenia jezdni ul. Dworcowej – od fragmentu w rejonie zjazdu do przychodni do ciągu dalszego ulicy, (po drugiej stronie ronda), a także budową nasypu na zjazd z ul. Dworcowej wzdłuż ogrodzenia przychodni.

Jak dodają urzędnicy, dwie powyższe zmiany mają doprowadzić do wyłączenia w najbliższej przyszłości większości ronda, przy jednoczesnym pozostawieniu możliwości przejechania przez całą ul. Dworcową.

Kolejne utrudnienia w ruchu na Nagórkach

W związku z budową drugiej linii tramwajowej mieszkańców Nagórek również czekają zmiany. Pierwszą wprowadzono w czwartek i dotyczy ona funkcjonowania komunikacji miejskiej.

Otwarty został wjazd w ul. Wańkowicza na skrzyżowaniu z ul. Krasickiego, a przystanek “Wańkowicza” w kierunku Jarot przeniesiono przed skrzyżowanie z ul. Wańkowicza. Autobusy linii nr 121, 205 i N01 powróciły na trasę podstawową, jednak w związku z przeniesieniem przystanku pętla Nagórki nadal obowiązuje jako przystanek w obydwie strony.

Drogowcy zawiesili ponadto przystanek tymczasowy “Carrefour” na ul. Barcza. Autobusy linii nr 113, 117, 120, 126 i 141, jadące w stronę pętli “Krasickiego-Wilczyńskiego” oraz “Osiedle Generałów” zatrzymują się na przystanku tymczasowym “Wańkowicza” zlokalizowanym przed skrzyżowaniem z ul. Wańkowicza.

Druga zmiana komunikacyjna na Nagórkach zostanie wprowadzona w sobotę 25 września i dotyczy organizacji ruchu na ul. Synów Pułku – pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Pstrowskiego i ul. Krasickiego. Ruch będzie się odbywał po jednej jezdni w dwóch kierunkach.

W związku z prowadzeniem robót przygotowawczych odcinkowo będzie również wyłączony jeden pas ruchu na każdej jezdni. Dojazd do ogródków działkowych będzie możliwy wyłącznie od ul. Metalowej.

utrudnieniami
Fot. UM w Olsztynie
utrudnieniami
Fot. UM w Olsztynie

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POLECAMY