Connect with us

Witaj, czego szukasz?

czwartek, 23 września 2021. Imieniny: Tekli, Bogusława, Linusa

Reklama

Tenis ziemny

Najlepsze polskie tenisistki amatorki przyjechały do Olsztyna na WAMA Ladies Open!

tenisistki
Dorota Pawłowska z Piaseczna zapewniła sobie w Olsztynie czwarty tytuł w grze pojedynczej na WAMA Ladies Open Fot. Materiały organizatorów

Tenisistki amatorki, które wystąpiły na WAMA Ladies Open, dostarczyły mnóstwo emocji. Wiele meczów na olsztyńskich kortach można było oglądać z zapartym tchem.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

Na kortach OKT Jodłowa przy ul. Olimpijskiej panie rywalizowały w grze pojedynczej. Przez niepogodę turniej podzielono na dwa obiekty, aby rozegrać wszystkie mecze pod dachem. Do sobotniego wieczora tenisistki rozegrały większość meczów singlowych. Najlepsze pojedynki znalazły się w programie na następny dzień. W niedzielę pogoda była już łaskawsza i pozwoliła na rozegranie meczów na kortach otwartych. Wówczas ruszyły półfinały i finał w grze pojedynczej oraz rozgrywki deblowe.

Tenisistki z całej Polski przyjechały do Olsztyna

Na turniej przyjechała potrójna zwyciężczyni WAMA Ladies Open – Dorota Pawłowska z Piaseczna, aby bronić tytułu. W tym roku miała wyjątkowo trudne zadanie, ponieważ w drabince pojawiły się zawodniczki z topowych miejsc rankingów amatorek.

Tenisistki mocno walczyły, aby w końcu przełamać dobrą passę Pawłowskiej. Obrończyni tytułu najtrudniejszy mecz zagrała w półfinale, gdzie spotkała się z Katarzyną Lipińską z Warszawy. Dziewczyny stoczyły zacięty bój, a górą była Dorota. W drugim półfinale zagrały Agata Wojciuk z Łukowa i Anna Leśnikowska z Wrocławia. Zwyciężyła tenisistka z Łukowa. W finale górą była Dorota Pawłowska, zapewniając sobie czwarty tytuł w grze pojedynczej na WAMA Ladies Open. 

Do niedzielnych gier deblowych zapisały się 22 pary, w tym po raz pierwszy Dorota Pawłowska w parze z Moniką Jaworską z Gdańska. Duet pokazał klasę i pokonał w półfinale bardzo mocną parę – Katarzynę Lipińską i Annę Majewską (obie z Warszawy), a w finale wrocławianki Annę Leśnikowską i Jolantę Michalską.

Poza dużą dawką tenisa ziemnego, turniej WAMA Ladies Open był też okazją do wsparcia działań olsztyńskiej fundacji na rzecz dzieci. Na fanpage’u WAMA Ladies Open na Facebooku trwają licytacje przedmiotów przekazanych przez ludzi o dobrych sercach. Całość zebranych funduszy zasili konto fundacji.

  • tenisistki
  • tenisistki
  • tenisistki
  • tenisistki
  • tenisistki

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POLECAMY