Connect with us

Witaj, czego szukasz?

czwartek, 23 września 2021. Imieniny: Tekli, Bogusława, Linusa

Reklama

Pomoc

Wielki piknik w Pasymiu. Pokazy drużyn OSP, dużo muzyki, zagramy też dla 16-letniego Aleksa!

pasymiu
22 sierpnia Drużyna Wielkich Serca zagrała w meczu charytatywnym w Turznicy Fot. Mateusz Przyborowski

W niedzielę 5 września Drużyna Wielkich Serc zamelduje się w Pasymiu, gdzie rozegra mecz charytatywny dla 16-letniego Aleksa, piłkarza Błękitnych. Atrakcji nie zabraknie również wokół boiska. Będzie grill, kiermasz domowych ciast, prezentacja wozów strażackich, drużyn OSP i młodzieżowych drużyn LKS-u, wystąpi też pasymska Orkiestra BTS.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

Pochodzący z Leleszek pod Pasymiem 16-letni Aleks jest zawodnikiem Błękitnych Pasym. Wiosną, podczas jednego z meczów juniorów, młody piłkarz nabawił się fatalnej kontuzji więzadeł krzyżowych. Chłopak przeszedł już operację, ale czeka go jeszcze długa i kosztowna rehabilitacja.

Wielki piknik charytatywny w Pasymiu

Cezary Łachmański, burmistrz Pasymia i piłkarz Drużyny Wielkich Serc, wpadł więc na pomysł, żeby zorganizować charytatywny mecz dla Aleksa. A że piłkarzom DWS dwa razy powtarzać nie trzeba (zagrali już charytatywne mecze w Olsztynie, Prostkach, Wydminach, a ostatnio w Turznicy), w niedzielę 5 września stawią się na stadionie Błękitnych przy ul. Jana Pawła II w Pasymiu.

W Wielkich Sercach wystąpią politycy, samorządowcy i społecznicy. Na murawie zobaczymy m.in. posła Michała Wypija, burmistrza Cezarego Łachmańskiego, wójta gminy Ostróda Bogusława Fijasa czy prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej Marka Łukiewskiego.

Ich rywalem będzie Drużyna Przyjaciół Aleksa, w której zagrają koledzy młodego piłkarza z zespołu, radni i strażacy z Pasymia, a także byli zawodnicy Błękitnych. – Jestem bardzo wdzięczny wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wydarzenia – mówi Cezary Łachmański.

Emocje na murawie, atrakcje wokół boiska

A lista naprawdę jest długa. Rodzice młodych piłkarzy upieką ciasta na kiermasz, będzie też grill i wata cukrowa (wszystkich pyszności będzie można skosztować za wrzutkę do puszki). Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci, czeka nas ponadto prezentacja wozów strażackich, a nawet… pokaz treningu bokserskiego.

O godz. 13 zgromadzeni na stadionie obejrzą pokazy sprawności drużyn młodzieżowych OSP ze Szczytna i Pasymia. Na godz. 13:45 zaplanowano prezentację drużyn młodzieżowych Błękitnych Pasym, natomiast pierwszy gwizdek między Wielkimi Sercami a Przyjaciółmi Aleksa rozlegnie się o godz. 14.

W przerwie meczu i tuż po jego zakończeniu wystąpi Orkiestra BTS z Pasymia z siedzibą w Tylkowie. – Przy okazji meczu dla Aleksa chcemy pochwalić się tym, co mamy najlepszego w naszej gminie. A są to właśnie m.in. nasi strażacy, pięć młodzieżowych drużyn Błękitnych i nasza orkiestra, w której grają przede wszystkim nasi mieszkańcy – mówi Cezary Łachmański.

– Nasi mieszkańcy, mimo że jesteśmy niewielką społecznością, pokazują, że potrafią wspólnie działać. I jestem im za to ogromnie wdzięczny. Jestem również spokojny o frekwencję i mam nadzieję, że pogoda dopisze. Zapraszamy w niedzielę na stadion w Pasymiu! – zachęca burmistrz.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POLECAMY