Connect with us

Witaj, czego szukasz?

czwartek, 23 września 2021. Imieniny: Tekli, Bogusława, Linusa

Reklama

Wypadki

Olsztyn. Przerażające potrącenie pieszego. Musiał widzieć, że ktoś idzie po pasach [WIDEO]

pieszego
Fot. Materiały policji

Na ulicy Leonharda w Olsztynie doszło do groźnego potrącenia pieszego. Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala. Policjanci ustalili, że 31-latek w ogóle nie powinien znaleźć się za kierownicą auta.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

Nie wiadomo, czym w chwili zdarzenia zajęty był mężczyzna, który siedział za kierownicą osobowego opla. To, jak również pozostałe przyczyny i okoliczności zdarzenia, wyjaśniają olsztyńscy policjanci. 31-latek potrącił wieczorem pieszego przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych na ulicy Leonharda w Olsztynie.

Siła uderzenia była tak duża, że 32-latek odbił się od samochodu i przeleciał kilka metrów. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery olsztyńskiego systemu ITS.

Z impetem uderzył w pieszego

– Pieszy trafił do szpitala. Jego obrażenia były na tyle poważne, że zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy. Policyjne badanie alkomatem wykazało natomiast, że zarówno kierujący, jak również pieszy w chwili zdarzenia byli trzeźwi – mówi Rafał Prokopczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło ponadto na jaw, że 31-latek w ogóle nie powinien znaleźć się za kierownicą auta, gdyż… – …nie miał do tego wymaganych uprawnień – dodaje Rafał Prokopczyk.

Do potrącenia pieszego na ulicy Leonharda w Olsztynie doszło w miniony piątek. Policjanci zdecydowali się opublikować nagranie ze zdarzenia ku przestrodze:

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dawid
7 dni temu

Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890

POLECAMY