Connect with us

Witaj, czego szukasz?

środa, 26 stycznia 2022. Imieniny: Tymoteusza, Michała, Tytusa

Reklama AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn

Inwestycje

Remont olsztyńskiego mola musi poczekać. Przetarg unieważniono

mola
Fot. OSiR Olsztyn

Władze Olsztyna unieważniły przetarg na przebudowę mola na plaży miejskiej. Obie oferty przekroczyły zakładany budżet na ten cel. Czy w drugim postępowaniu uda się wyłonić wykonawcę?

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

Olsztyńskie molo to najbardziej charakterystyczny element Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel. Obiekt jest jednak w kiepskim stanie technicznym, bo nie był remontowany od prawie 25 lat. Prośby Ośrodka Sportu i Rekreacji o pilną potrzebę modernizacji w końcu zostały wysłuchane.

Przebudowy mola na razie nie będzie

Władzom Olsztyna udało się nawet pozyskać pieniądze na remont mola w wysokości 2,6 mln zł z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Trzeba było tylko ogłosić przetarg i ruszyć z pracami. Te miały rozpocząć się po sezonie.

Wakacje już dawno za nami, władze miasta ogłosiły przetarg, ale na remont olsztyńskiego mola musimy jeszcze poczekać. Urzędnicy unieważnili postępowanie przetargowe. Władze miasta chciały przeznaczyć na tę inwestycję niecałe 2,5 mln zł, natomiast najtańsza oferta firmy z Gdańska wyniosła prawie milion złotych więcej. Drugi oferent, czyli firma z Piaseczna, wycenił zadanie już na 5,7 mln zł.

Na czas remontu molo ma być niemal całkowicie rozebrane. Nowym elementem będzie natomiast punkt widokowo-obserwacyjny z lunetami i lornetkami. W planach jest także stworzenie mobilnej aplikacji z wirtualną ścieżką od Lasu Miejskiego do jeziora Ukiel.

Stare, drewniane elementy zostaną wymienione na nowe, stalowe. Niezmieniony ma natomiast zostać kształt obecnego mola. Dodatkowo z tego samego projektu mają zostać umocnione brzegi w rejonie przystani jachtowej na Słonecznej Polanie.

Termin składania ofert w drugim przetargu mija 5 listopada.

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Olsztyn kocham
2 miesięcy temu

Jak to mówił Kononowicz “niczego nie będzie” 🤣🤣🤣

Molo w Olsztynie doczeka się remontu. Miasto zapłaci jednak dużo więcej
27 dni temu

[…] jednak budżet, bo władze Olsztyna planowały przeznaczyć na inwestycję niecałe 2,5 mln zł. W październiku postępowanie unieważniono, a urzędnicy rozpisali drugi […]

POLECAMY